İzzet Çapa: İsteyen gidebilir, benim tek vatanım Türkiye

GÜNCEL - Aralık 3, 2018 6:49 am A A

İşletmeci İzzet Çapa, kimi sosyete mensuplarına yönelik olarak “Parasını Türkiye’den kazanıp yurt dışına kaçıranlar vatan hainidir” dedi. Çapa, “Bu ülke için umudunu yitirenlerden değilim. İsteyen gidebilir ama ben gitmem” ifadesini kullandı.

İzzet Çapa, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’ın sorularını yanıtladı.

Çapa, Kalçık’ın “Sosyetenin içindesiniz. Bu kesime dair gözlemleriniz neler?” sorusu üzerine şunları söyledi:— Eskiden sosyetedekiler sadece zengin değildi; görgülü ve soylulardı aynı zamanda. Bugün onları çok göremiyorsunuz; ne gazete sayfasında, ne de başka yerde. Fazla ön plana çıkmadan müze açıyorlar ya da topluma yararlı işler yapmaya çalışıyorlar. Bunların yerini ise sonradan parayı bulmuş, görgüden nasibini almamış insanlar aldı. Bu yeni kıro anlayışın ilk trendi; çocuğunu gidip Amerika’da ya da Avrupa’da doğurmak; sırf çocuğu oranın vatandaşı olsun diye. Sanki 20 sene sonrasının Amerika veya Avrupa’daki hayat şartlarını öngörebiliyormuş gibi.

— O kadar çok Türkiye’den kopmuşlar ki, çocuğu başka ülkenin vatandaşı olsun istiyorlar. Diğer bir özellikleri ise; burada kazandıkları tüm paralarını yurt dışına kaçırmaları ya da yurtdışında yatırmaları. Parasını Türkiye’den kazanıp yurt dışına kaçıranlar vatan hainidir. Bir de konkordato ilan edip yurt dışında yatırım yapmaya devam edenler var. Bunların yaptığı da ahlaksızlıktır, ülkeye ihanettir. Ben Türkiye’den kazandığım parayı yine ülkeme yatırıyorum. Tek vatanım var. Bu ülke için umudunu yitirenlerden değilim. İsteyen gidebilir ama ben gitmem.

Bu haber 125 kez okundu.

GÜNCEL - 6:49 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.