Jet Fadıl’ın Antalya’daki arsası icradan satışa çıkarıldı

GÜNCEL - Aralık 5, 2018 12:10 pm A A

Kamuoyunda ‘Jet Fadıl’ olarak bilinen Fadıl Akgündüz’e ait Antalya’daki arsalar icra kanalıyla satışa çıkarıldı.

Kamuoyunda ‘Jet Fadıl’ olarak bilinen Fadıl Akgündüz’ün sahibi olduğu şirket tarafından, Antalya’da yaklaşık 18 yıl önce proje üzerinden satışı yapılan, ancak bugüne kadar temeli dahi atılmayan evlerin arsası, parası mağdurlara verilmek üzere icra yoluyla satışa çıkarıldı.

BAŞLANGIÇ BEDELİ 8 MİLYON 132 BİN LİRA

Antalya 10. İcra Dairesi’nde açık artırma usulüyle gerçekleştirilen ihalede, Antalya Havalimanı yakınlarında bulunan 43 bin 404 metrekarelik arazi, muhammen bedelinin yarısı olan 8 milyon 132 bin lira başlangıç bedeliyle satışa sunuldu. İhaleye katılan olmadığı için satış gerçekleşmedi.

ELDE EDİLECEK PARA MAĞDURLARA DAĞITILACAK

Mağdurlardan bir kısmının avukatlığını yapan Semih Gökpınar, diğer yüzlerce mağdur gibi müvekkillerinin de 18 yıl önce Fadıl Akgündüz’e ait şirketten konut satın aldıklarını ve aradan geçen sürede evlerin temeli bile atılmayınca yasal yollara başvurduğunu söyledi. Hukuk mücadelesi sonunda site yapılacak arazinin icra yoluyla satılmasına karar verildiğini anlatan Gökpınar, satıştan elde edilecek paranın mağdurlara dağıtılacağını kaydetti.

 

 

ARAZİNİN GERÇEK DEĞERİ 40 MİLYON LİRA

İyi bir bölgede bulunan arazinin gerçek değerinin 40 milyon liranın üzerinde olduğunu savunan Gökpınar, arazinin ilerleyen zamanda satılacağına inandıklarını dile getirdi.

İhaleyi takip etmek için gelen bazı mağdurlar ise satışın bir an önce yapılmasını ümit ettiklerini söyledi. Söz konusu arazi Antalya 10. İcra Dairesi’nce 8 Ocak’ta yeniden satışa çıkartılacak.

Kaynak: Milli Gazete

Bu haber 122 kez okundu.

GÜNCEL - 12:10 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.