Kadınlara ağza alınmayacak sözler söyleyen Abdurrahman Dilipak’a Erdoğan’dan sert tepki

DORUKTÜRK TRAKYA - Ağustos 14, 2020 6:52 am A A
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınlara çok ağır ifadelerle hakaret eden Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’a isim vermeden tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 19. yıl dönümü etkinliğinde yaptığı konuşmada, İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasıyla gündeme gelen kadına yönelik şiddet tartışmalarına ve Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın ‘AK Parti’nin papatyaları’ yazısında İstanbul Sözleşmesi’ni savunanlara ‘fahişe’ ifadesini kullanmasına ilişkin konuştu.

“Son dönemde özellikle yürütülen bazı tartışmalara artık bir nokta koymanın zamanının geldiğine inanıyorum. Bu millete hizmeti geçmiş kimi isimler kendilerine asla yakıştıramadığımız çirkin ifadelerle bu tartışmanın içinde yer almıştır” diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, “Biz her türlü fikre, her türlü eleştiriye, her türlü teklife saygı gösteririz. Ama kadınlarımızın onuruna, haysiyetine, kişiliğine, iffetine yönelik en küçük bir saldırıya da müsaade etmeyiz. AK Parti’nin kadınları için ‘AKP’nin papatyaları’ gibi yaklaşımlarla, ben ağzıma almaktan edeb ediyorum, küfri bir ifadeyi kullanmak suretiyle bu tür yakıştırmaların içine giren köşe yazarlarını da tüm kadınlar adına kınıyorum” diye konuştu.

Erdoğan, son dönemde tartışmaya açılan İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin de “İnsani ve insan onurunu yücelten, aileyi merkeze alan, toplum dokumuza uygun, özgü metinler çıkarmaya ziyadesiyle sahip olduğumuza inanıyorum. Tercüme metinler yerine artık kendi çerçevemizi kendimiz belirlememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Türk milletinin ‘aileerkil’ bir millet olduğunu söylerken, “Ailenin temeline dinamit koyan hiçbir anlayış, hiçbir düzenleme, hiçbir ideoloji insani olmadığı gibi meşru da değildir” dedi.

Bu haber 501 kez okundu.
DORUKTÜRK TRAKYA - 6:52 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.