Kalkan Kıçları İndirmek Görevimiz!

Sabih Samur - Ekim 7, 2018 9:36 pm A A

 Birileri kendi kendine Maraş’ı veriyor. Bir başkası Rumca Barış diye yırtınarak şarkılar söylüyor basurunu tehlikeye atarak…

Bizim Dernekler, falanlar filanlar moralsiz, küsmüş; sesi soluğu çıkmıyor…
Yine zamanlardan bir zaman coşmuştu birileri…
Motora binenlerin kıçı kalkmıştı. Kolay mı arkalarında da koskoca İngiliz vardı.
Hani kolunda UN yazan.
Sonrası mı?
Sonrası; kalkan kıçları indirmek görevimiz!
Görevi icra ettik.
Hatırlatmak istedim bizim moralsiz çocuklara.

Sabih Samur

14 ağustos 1996 günü 35-40 fanatik Rum ve Yunanlı, hududumuzu delip bayrağımızı indirmeye kalkınca, bayrak direğine tırmanan bir rum, türk bayrağına dokunamadan tek kurşunla yere düşer. bu fanatiklere destek veren iki İngiliz Askeri de kalçalarından vurulur.

Korgeneral Kundakçı: “olaydan on dakika sonra odamda oturuyordum, BM Barış Gücü Komutanı Tuğgeneral ve BM Kurmay Başkanı İngiliz Albay geldi:

– sayın Generalim, çok kötü şeyler oldu. bayrak direğine çıkan bir kişi öldü ve iki de İngiliz Askeri kalçasından yaralı, dediler öfke ve telaşla.

Onlara dedim ki, sizi kaç gündür uyarıyorum. bu işe mani olabilirdiniz, olmadınız, üstelik o vurulan ingiliz askerleri de motosikletli fanatiği direğe doğru yönelttiler. engel olabilirlerdi, olmadılar. merak etmeyin albayım biz iki ingiliz askerini uyardık. isteseydik öldürebilirdik, sadece uyardık, öldürmedik. onun için kalçalarından kurşunladık.

BM Kurmay Başkanı Albay:

– ölebilirlerdi Generalim, diye yüksek sesle konuştu”.

İngiliz Albay küstahlaşınca, kundakçı paşa odadaki havalı tabancayı alır. albaya der ki: “yan taraftaki hedefi yenile”. albay şaşkındır ama hedefi yeniler. 25 metreden 5 el ateş eder, “oku puanları albayım”. puanlar okunur 50 üzerinden 5 kurşun da 49’a isabet edince, konuşan İngiliz Albay şaşırır ve susar.

Korgeneral Kundakçı devam eder: “şimdi anladınız mı? Türk Bayrağını indirmek isteyeni şah damarından vurup öldürmek istedik, öldürdük. sizin iki İngiliz’i öldürmek istemedik, sadece uyardık”.

Bu haber 52 kez okundu.

Sabih Samur - 9:36 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.