KOLOMBİYALI RESSAM FETHİYE SOKAKLARINI SÜSLÜYOR

DORUKTÜRK EGE - Mart 24, 2021 2:53 pm A A

Fethiye Belediyesi; ilçenin sokaklarını ve duvarlarını Latin Amerika motifleri ile güzelleştiriyor. Fethiye Belediyesi’ne müracaatta bulunan Kolombiyalı genç ressam Federico Gomez Maya Fethiye’nin sokaklarını ve duvarlarını güzelleştirmek için çalışmalarına çarşı merkezinde başladı.

İlk çalışmasına 92. sokakta başlayan Kolombiyalı ressam Federico Gomez Maya Fethiye şehir merkezinde çeşitli yerlerde duvar resmi çalışmaları yapmayı planlıyor.

Güney Amerika ve Latin motiflerini  duvar resimlerine taşıyan Kolombiyalı ressam Federico Gomez Maya; “yaklaşık 1 yıldır Türkiye’deyim. Halen Eskişehir’de yaşıyorum. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi ile birlikte çeşitli sanatsal çalışmalar yaptık. Hatta Odunpazarı’nda Belediyeye ait  sanat galerisinde bir sergi açtım. Çok ziyaret edilen bir sergi oldu.

Daha önce Antalya’da bazı duvar resimleri ve pano çalışmaları yaptım. Fethiye’den sonra İzmir ve İstanbul’da da çeşitli çalışmalarım olacak. Fethiye’ye  ilk defa geldim ve çok beğendim. Fethiye zaten doğal güzellikleri ile ismini duyduğum bir şehirdi. İnanların bana yaklaşımları da son derece sıcak oldu. Bu güzel şehrin duvarlarına sanatımla güzellik katacağım için heyecanlı ve mutluyum. Beni bu konuda destekleyen Fethiye Belediyesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRKİYE’YE MİNNETTARIM

Kolombiyalı sanatçı Federico Gomez Maya kendisi hakkında ise; “yaklaşık 15 senedir güzel sanatlar ile uğraşıyorum. Kolombiya’da okudum, güzel sanatlar bölümü mezunuyum. Pandemi dönemini Türkiye’de geçiriyorum. Bu zor zamanlarda  bana sahip çıktığı, sanatıma ve çalışmalarıma destek verdiği için Türkiye’ye minnettarım. Eskişehir Belediyesinden sonra beni desteklediği için Fethiye Belediyesine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı

Federico Gomez Maya birkaç gün daha Fethiye’de çalışmalarına devam edeceğini belirterek, sanatını turistik tesislerin duvarlarına da yansıtmak istediğini söyledi.

DORUKTÜRK MERKEZ (EGE)
ÇAĞLAR ERSOY, FETHİYE 

 

Bu haber 656 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 2:53 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.