Kurtulmuş’tan tarihi yanılgı: Milli Görüş’ü silmeye çalıştı

GÜNCEL - Ocak 15, 2019 7:30 am A A

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Milli Görüş belediyeciliği kavramını “Recep Tayyip Erdoğan Belediyeciliği” şeklinde değiştirdi.

Katıldığı televizyon programında soruları cevaplayan Numan Kurtulmuş, “Milli Görüş Belediyeciliği” olarak kamuoyunun zihninde yer eden belediyecilik anlayışını “Recep Tayyip Erdoğan Belediyeciliği” şeklinde ifade etti.

Saadet Partisi Genel Başkanlığı görevinden olaylı bir şekilde uzaklaştırılan, daha sonra HAS Parti’yi kurarak politik hayatını devam ettiren Kurtulmuş, bu dönemde AK Parti’nin icraatlarını sert bir dille eleştirmişti. Daha sonra AK Parti’ye katılan Kurtulmuş, yaptığı açıklamalarla izleyenleri şaşkınlığa uğrattı.

“MHP İLE BÜYÜK BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ”

ÜLKE TV’de yayınlanan “Odak Noktası” programında gündeme dair değerlendirme yapan Kurtulmuş, Türkiye’nin bir seçime doğru gittiğini söyleyerek, AK Parti’nin Cumhur ittifakı ile birlikte, MHP ile ittifak yaptıkları noktalarda çok büyük bir başarı ile 31 Mart seçimlerini tamamlayacaklarını ümit ettiğini dile getirdi.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN BELEDİYECİLİĞİ”

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Genel Başkanı olduğu Refah Partisi’nin 1994 yerel seçimlerinde kazandığı tarihi zafer ardından belediyelerde efsane hizmetler yapılmıştı. Bu belediyelerden biri de İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmuştu. O dönem İBB Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, Konya, Kayseri, Ankara gibi büyük şehirler ve yüzlerce il ve ilçe belediyelerindeki hizmetleri yerine getirmişti. Bu belediyelerde yapılan hizmetler kamuoyunda “Milli Görüş Belediyeciliği” olarak karşılık bulmuş ve büyük bir teveccüh olmuştu.

Kurtulmuş, televizyon programındaki konuşmasında büttün bu tarihi gerçekleri bir kenara bırakarak, “1994 yılından itibaren ‘Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği’ olarak başlayan Sayın Cumhurbaşkanımızın markalaştırdığı o belediye hizmetlerini, şimdi inşallah bu dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, başkanlarımız bir adım daha yukarı taşıyacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 110 kez okundu.

GÜNCEL - 7:30 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.