Latif Akça KÜKREDİ!

İKİNCİ SANCAK - Eylül 6, 2018 2:30 pm A A

R.R.Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Başkanı Latif Akça Garantörlük konusundaki gelişmeler üzerine suskunluğunu bozdu.
25 Mayıs 2015 Pazartesi 10:16
 “Yine garantorlukleri kaldirma gundeme getiriliyor.Değerli kardeşlerim sunu cok iyi bilmeliyiz ki Turkiyenin garantorlugunun olmadigi bir anlasma ne kalici olur ne de yaşayabilir olur.Unutulmamalidir ki, Turkiye 1974 te adaya geldiginde sadece Turk tarafına değil Rum komsumuza da Baris getirmiştir. Rumlarin birbirlerini kestikleri o günlerde Turkiye ic kavgalarina son vermistir.Degerli KKTC sevdalilari;Bir tarafta guclu Ekonomisi ve 80 milyonluk nüfusu ile Güçlü bir Türkiye… Diger tarafta iflas etmis nufusu istanbul kadar olan iç savaşın eşiginde Yunanistanin .Yunanistan ın ben garantorlukten vazgecebilirim aciklamasi sizce ne kadar onem tasimaktadir ki ?” diyen Akça konuşmasının sonunda Doruktürk ekibinden Osman Başkurt’a verdiği bilgide “bundan sonra durmak yok. Köy köy bütün Adayı gezeceğim. Özellikle Türkiye’nin Garantörlüğü kalksın” diyenlerle tek tek konuşacağım. Dinleyeceğim ve sonrasında doğru yola dönmeleri için ikna edeceğim.
Bu topraklar bedeli kan ödenerek alınmıştır. Rum’dan mı aldık ki Rum’a vereceğiz! Herkes aklını başına alsın” dedi.
Sn. Akça’ya Kıbrıs Davasına verdiği hizmetten ve temsil ettiği Denktaş çizgisinin hakkını vediği icraatlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

DORUKTÜRK, KKTC, Osman Başkurt


Bu haber 143 kez okundu.

İKİNCİ SANCAK - 2:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.