LH FETHİYE BELEDİYESPOR: SON DÜDÜĞE KADAR MÜCADELEYE DEVAM

DORUKTÜRK EGE - Şubat 23, 2021 3:29 pm A A

Akdeniz bölgesinin ING Basketbol Süper Ligi’ndeki tek temsilcisi olan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor kulübü yöneticileri bu Pazar günü İstanbul’da oynanacak Anadolu Efes maçından önce takımın Beşkaza salonundaki antrenmanını ziyaret ederek oyunculara moral desteği verdiler.

Sakatlığı nedeniyle tedavisi Fethiye’de devam eden oyun kurucu Erick Neal ve Ankara’da tedavi gören Sercan Ergin haricinde tüm takımın katıldığı antrenmandan sonra Kulüp Başkanı İzzet Durak bir açıklama yaptı.

İzzet Durak açıklamasında;

“Ligin bitmesine 9 hafta kaldı. İlk kez yer aldığımız Süper Lig’de alnımızın teriyle, bileğimizin hakkıyla kazandığımız 5 galibiyet bulunuyor. Bazı maçlarımızı 20 – 25 milyon Euro bütçeli dev takımlar karşısında gerçekten sıklet farkıyla kaybettik. Aslında, Süper Lige ilk defa çıkmış, pandemi ortamında kısıtlı ekonomik imkânlarla mücadele eden bir kulüp için bu sonuçları anlayışla karşılamak gerekir diye düşünüyorum. Her takımın başına gelebileceği gibi, gününde olmadığımız için kaybettiğimiz ya da hakem hatalarıyla kaybettiğimiz maçlar da oldu. Ama Galatasaray, Beşiktaş gibi asırlık kulüpleri yenmenin gururunu da kulüp ve tüm Fethiye olarak hep beraber yaşadık.

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi, Türkiye’deki yüzlerce ilçe ve 81 vilâyet arasında Türkiye Basketbol Süper Ligi’ne Fethiye ismini yazdırmanın haklı gururunu taşıyoruz. Bunu asla unutmayalım. Bu gurur hepimizin!

Ligin bitimine 9 hafta kalmışken, mevcut veriler ışığında, ligde tutunma mücadelesinin son haftaya kadar biz, Ormanspor ve Büyükçekmece arasında devam edeceğini değerlendiriyorum. Ama ardarda alınacak galibiyetler ya da yenilgiler bambaşka bir tablo yaratabilir. Ligde alt sıralarda yer alan takımların hem kendi aralarında, hem de puan tablosunun üst sıralarındaki takımlarla çok kritik maçları var. Örneğin, bizim burada bir Büyükçekmece maçımız olacak. İçerde Gaziantep, dışarda Petkim, Afyon gibi maçlarımız var. İçerdeki Telekom ve Tofaş maçlarında da elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ligin kaderini hem bizim, hem de rakiplerimizin bu gibi kritik maçlarda alacakları neticeler belirleyecek. Mesela bizim burada kazandığımız Ormanspor maçı gerçek bir ölüm kalım mücadelesiydi. O maçı kazanarak mücadeleye devam dedik. Şimdi içerde 4, dışarda 5 maçımız var. Bunlardan alabildiğimiz kadar galibiyet almak ve ligde tutunmak istiyoruz.

Bu yolda çeşitli zorluklar içinde gayret gösteren hocamıza, teknik kadromuza, oyuncularımıza, Belediye Başkanımız Sn Alim Karaca’ya ve ana sponsorumuz Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’ne güveniyoruz.” dedi.

Kulüp Başkanı İzzet Durak, açıklamasına şöyle devam etti:

ERICK’İN SAKATLIĞI

Bir parantez de, oyun kurucumuz Erick Neal için açmak istiyorum. Taraftarlarımız bize zaman zaman bu konuyu soruyorlar. Erick Neal Gaziantep’te sakatlandığından beri tedavisine ana sponsorumuz LH Esnaf Hastanesi’nin kontrolünde devam ediliyor. Oyuncumuz ilk sakatlandığında, kemiğindeki küçük bir kırık, ödem nedeniyle görülemeyince iyileşme süreci sağlık ekiplerinin ilk tahminlerine göre maalesef uzadı. Yönetim olarak bizler ve teknik kadromuz Erick’in sağlık durumu konusunda bugüne kadar sağlık uzmanlarının dediklerini esas aldık. Erick bizim için önemli bir oyuncu ve gerekirse tedavisine ülkesinde devam etmesi de ihtimal dahilindedir.

MALİ HUSUSLAR

Özellikle pandemiden dolayı dünyadaki tüm kulüplerin bütçelerinde bir daralma oldu. Buna dünyanın en büyük kulüpleri de dahil. Durum böyleyken, bizim de finansal bakımdan çok rahat olduğumuzu, hiçbir sıkıntımız olmadığını maalesef söyleyemeyiz. Fakat bu durum, başka hiçbir kulüpte görülmeyen, sadece bizim kulübümüze mahsus bir sıkıntı değil. İsim vermem doğru olmaz ama aylardır maaş ödeyemeyen, sezon başından beri sadece birkaç maaş verebilen kulüpler var. Pandemi yüzünden biz de doğal olarak zorlanıyoruz.

Diğer yandan, yönetim olarak yeni kaynaklar yaratma konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Daha geçtiğimiz hafta içinde şort reklamı için bir sigorta şirketinden sponsor bulduk. Bu anlaşmayı bu hafta içinde resmen açıklayacağız. Keşke ülkedeki ve Fethiye’deki ekonomik koşullar daha elverişli olsa da, bizler de daha rahat hareket edebilsek.

BİRLİĞİMİZİ KORUYALIM

Ligin bitimine 9 hafta kalmışken, gün; hocamızla, teknik kadromuzla, oyuncularımızla, yönetimimizle, taraftarımızla, sponsorumuzla birlik olma günüdür. Fethiye’nin “basketbol kenti olma” iddiasına destek verecek, sadece sözle değil, ayağı yere basan, somut projelerle katkıda bulunma niyetindeki herkese Fethiye Belediyesi’nin ve kulübümüzün kapıları açıktır. Çünkü biz basketbolu ve Fethiye’yi çok seviyoruz. Son topa kadar mücadeleye devam!” dedi.

DORUKTÜRK MERKEZ (EGE), SABİH SAMUR, FETHİYE

 

Bu haber 767 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 3:29 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.