Maçoğlu’ndan ‘Dersim’ açıklaması

Gündem - Mayıs 24, 2019 8:23 am A A

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu, belediye tabelasında yer alan ‘Tunceli’ isminin ‘Dersim’ olarak değiştirilmesine yönelik belediye meclisi kararı ile alakalı, “Valilik oluru olmazsa karar uygulanmaz. Valilik kararına göre hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tunceli Belediye Başkanı TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye binasındaki tabelaya ‘Tunceli’ yerine ‘Dersim’ yazılmasına dair belediye meclisinde alınan karar ile alakalı basın toplantısı düzenledi.

Maçoğlu, Tunceli Belediyesi’nde asılı tabelanın altında daha önceden ‘Dersim Belediyesi’ ibaresi de olduğunu hatırlatarak, belediye meclisi kararının valilik onayıyla uygulamaya konulabileceğini dile getirdi.

‘VALİLİK ONAYLAMAZSA KARAR UYGULANAMAZ

Kentte yaşayanların çoğunun ‘Dersim’ yazılı tabelaya olumlu baktığını kaydeden Maçoğlu, valiliğin kararına göre hareket edeceklerini belirterek, “Yaptığımız belediye meclisi toplantısı esnasında önergeyle bu yönde müracaat yapıldı. Belediye meclisinde arkadaşlarımızın çoğunun oylarıyla bu önerge kabul edildi ve bu karar alındı ama esasen hepimiz çok iyi biliyoruz ki yerel yönetimlerde belediye meclislerinin aldığı kararların tamamı il makamına yani valilik makamına gidiyor. Valilik onayından sonra hareket ediliyor yani valilik kararının olur ya da olmaz kararından sonra alınan kararlar için harekete geçiliyor. Valilik onaylamazsa zaten karar uygulanamaz” şeklinde konuştu.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 135 kez okundu.

Gündem - 8:23 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.