Mansur Yavaş ilk icraatını açıkladı!

GÜNCEL - Nisan 2, 2019 11:04 am A A

31 Mart seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, göreve başlar başlamaz ilk işinin kurumdaki makam aracı sayısının hızla azaltılması olduğunu dile getirdi.

Mansur Yavaş, Ankara halkının seçimin adresini ortaya koyduğunu dile getirdi. Başkentte üçüncü seçimi olduğunu hatırlatan Yavaş, bu kadar çirkin saldırıların olduğu ve düzeysiz tartışmaların yaşandığı seçimi ilk kez gördüğünü ifade etti.

Yavaş, “Ankara, isyanını sandıkta dile getirdi. Vatandaş öfkelendi, gerçekten bu siyasi kampanyanın yansımalarını her yerde hissettim. Oy kullanmayacaklar oy kullanmaya karar verdi. Bazı seçmen bu çirkin saldırılar ve düzeysiz söylemler nedeniyle oyunun rengini değiştirdi. Bunları sahada bire bir gözlemleme şansımız oldu” dedi.

Cumhuriyet’ate yer alan habere göre, Ankara’daki ilk icraatının makam araçlarına yönelik olacağını belirten Yavaş, makama oturur oturmaz bu konuda çalışacağını dile getirdi. Yavaş, “Söz vermiştim makam araçlarını azaltacağım. Bu çakarların ortadan kaldırılmasını sağlayacağım. Başka bir problem asfalt katılım payı sebebiyle hacizler yaşanıyor. Bunu bütün Ankaralılar biliyor ve yaşıyor. Yine söz vermiştim, bu hacizleri kaldıracağız. Ayrıca bir an önce Ankara’nın ekonomisinin kalkındırılması, işsizliğin azaltılması için ne mümkünse onu ele alacağız ve çalışmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

Oy sayımını ailesiyle birlikte izlediğini söyleyen Yavaş, çıkacak sonuçtan ve başarıdan emin olduğunu, bunun rahatlığını yaşadığını vurguladı.

İBB yarışında önde görünen CHP’li İmamoğlu’na dair sonuçların geciktirilmesiyle alakalı sorumuz üstüne Yavaş, Anadolu Ajansı ve YSK’nin bilgi akışındaki gecikmelere tepki gösterdi. Yavaş, “AA her seçim bunu yapıyor. Geçen seçimlerde yaşananları herkes biliyor. İstanbul’da veri akışı durduruldu, herkes gördü. Ankara’da da iki saat veri akışını durdurdu. Seçim sonuçlarının sağlıklı duyurulması için AA ve YSK bu işi tekrar ele almalı ve düzenlemeli” dedi.

Ankaralılara da çağrıda bulunan Yavaş, şu şekilde konuştu:“Ankaralılara şunu söyledim: Oy versin vermesin herkesin mutlu olduğu bir döneme giriyoruz. Ayrıştırma, ötekileştirme dönemi yok oldu. Ankara halkı müşteri değildir. Ankara halkı bizim hemşehrimizdir. Herkesin eşit yurttaş olduğu bir dönem açılıyor. Kesinlikle herkesin kolay ulaşabildiği bir belediye başkanı olacağım. Bu yüzyılın gereklerine uygun hizmeti alan bir Ankara için kolları sıvayacağız.”

ENGELLEYEMEZLER

Yavaş, belediye meclisinde CHP azınlıkta denilerek engelleme imalarını anımsatmamız üstüne, “Onlar önemli değil. Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez. Bunun sorun olacağını sanmıyorum. Eskişehir örneği var ortada. Kimse hizmeti engellemeye cesaret edemez” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 57 kez okundu.

GÜNCEL - 11:04 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.