Mehmet Barlas: Erdoğan’a BAŞKAN demeyelim

DORUKTÜRK EGE - Eylül 18, 2018 9:22 am A A

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah’ın başyazarı Mehmet Barlas’tan şaşırtıcı bir talep geldi. Barlas “Erdoğan’a Başkan demeyelim” önerisinde bulundu.

Kariyerinde Zaman’dan Cumhuriyet’e, Günaydın’dan Yeni Şafak’a birçok gazetede yazarlık ve yöneticilik görevlerinde bulunan Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, kendisinden beklenilmeyen bir talepte bulundu. Barlas’ın köşesine taşıdığı “Başkan değil Cumhurbaşkanı” başlıklı yazısında Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne atıfta bulunarak okuyucularının karşısına bir öneriyle çıktı.

İktidara yakın yayın organları tarafından “Başkan” olarak nitelendirilen Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Erdoğan’a başkan demeyelim” diyen Barlas, sosyal medyada şaşkınlığıa neden oldu.

Köşesine taşıdığı bu öneriye “Geçmişte hiç yaşamadığımız şey ise anayasal düzenimizdeki “Cumhurbaşkanlığı Sistemi”dir. Ancak bir bölüm medya bu sistemi fırsat bilip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Başkan Erdoğan” demeye başladı.” şeklinde yaklaşan Mehmet Barlas, Türkiye’de hemen herkesin “Başkan” olduğunu ifade ederek “Bu ülkede bir tane Cumhurbaşkanı vardır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bana başkan diyebilirsiniz
Mehmet Barlas’ın kaleme aldığı köşe yazısı sonrasında akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimlerinin ardından TBMM’deki yemin töreni sonrasında gazetecilerle yaşadığı diyalog geldi.

Kaynak: Milli Gazete

 

Bu haber 171 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 9:22 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.