Mehmet Özhaseki: İstanbul adayımızda ufak tefek pürüzler var

Gündem - Kasım 28, 2018 7:38 am A A

AK Parti’nin Ankara Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, partisinin İstanbul adayı için “Ufak tefek pürüzler vardı, hallolmayacak şeyler değil” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Mehmet Özhaseki, grup toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Meclis’te dün gerçekleştirilen grup toplantısının ardından adaylık tebriklerini kabul ederken “İstanbul adayınızla ilgili sorun çözüldü mü? Binali Bey aday olacak mı?” sorusuna “Ufak tefek pürüzler vardı. Hallolmayacak şeyler değil” diye cevap verdi.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediyes Başkan adaylığının netleşme süreci kadar, aday olması halinde birlikte çalışacağı ekibi belirleme konusunda da hassasiyet gösterdiğini ve bu çerçevede biraz aceleci davranan İstanbul İl yönetimine de sitem edip, tepki gösterdiğini yazdı. Zeyrek, yazısında Yıldırım’ın İstanbul’un 39 ilçesinde gösterilecek başkan adayı isimleri ve o ilçelerde belediye meclislerine seçilip, oradan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelecek isimleri de belirlemek istediğini ortaya koyduğunu ifade etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye “İstanbul adayınızla ilgili sorun çözüldü mü? Binali Bey aday olacak mı?” diye sorduğunu, Özhaseki’nin de “Ufak tefek pürüzler vardı. Hallolmayacak şeyler değil” diyerek cevap veridiğini kaydetti.

 

“MHP’YE KONTEJAN VERİLECEK”

Deniz Zeyrek yazısında “MHP’nin İstanbul’da aday çıkarmayacak olması MHP’nin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde üye bulundurmayacağı anlamına gelmiyor” hatırlatmasında bulunarak “MHP’li meclis üyelerinin de AK Parti listelerinden aday gösterilmesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bir MHP grubu olması hedeflendiğini” ifade etti. Zeyrek, “İki partinin il başkanlıkları, Ankara’da belirlenecek rakamlar doğrultusunda birlikte hareket edecek ve MHP’li isimler, kontenjan sıralarına yerleştirilecek” dedi.

 

Kaynak MilliGazete

Bu haber 35 kez okundu.
İlgili Haberler

Gündem - 7:38 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.