Meral Akşener: Seçim kazanabilmek için 15 bin oyu yetersiz bulan Erdoğan, Kenan Evren’i bir fersah ileriye taşıdı

GÜNCEL - Nisan 8, 2019 9:46 am A A

İYİ Parti lideri Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Kenan Evren’e benzettiğini söyledi.

Akşener: “Bugün seçim kazanabilmek için 15 bin oyu yetersiz bulan Erdoğan, Kenan Evren’i bir fersah ileriye taşımış bir Erdoğan ile karşı karşıyayız. Buradan kendisini uyarmak isterim.”ifadelerini kullandı.

“Muhtar olamaz” denilen Erdoğan’ın halk tarafından başbakan, cumhurbaşkanı ve devlet başkanı seçildiğini, bu sonuçların sandıktan çıktığını söyledi ve “Bugün itibariyle İstanbul’dan çıkan sandık sonuçlarını kabul etmemekle milletin iradesine ihanet etmektedir” dedi.

Akşener sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu millet kendi iradesiyle alay edeni, kendi iradesini sorgulayanı, vesayetle mücadele ettiğini söyleyen politikacıların kendi vesayetlerini oluşturduğunu gördüğü anda gerçekten sağlam bir tokat atar. Biz kulağını çeker demiştik, bu sefer bu millet sandıkta o kulağı koparır.

Bizim itirazlarımız reddedildi. Yunus Emre’de 21 oyla seçim kaybettik. Tüm itirazlarımız reddedildi. Saadet Partisi’ne cevap bile verilemedi. CHP’nin itirazlarının çok azı kabul edildi. AK Parti’nin tüm itirazları kabul edildi.

Teşkilatlarınız bedel ödeme korkusuyla çok heyecanlı görünüyor. YSK hakimlerine sesleniyorum. Torunlarınızın yüzüne bakacak durumda olun. Kanunun dışına çıkmayın.

Siz seçim güvenliğini kontrol eden, tahkim eden, ihlalleri ortadan kaldırmak için tedbir alan bir yüksek hukuk kurumusunuz.

Adalet Bakanı hislerime göre problem var diyor. Hukuk buz gibi soğuktur. Belgeye dayanır, hislere yer yoktur.

Memleket hepimizin ama anlaşılıyor ki İstanbul sadece Ak Parti’nin. Bu millet sandıkta öyle bir ceza verir ki.”

Kaynak BBC

Bu haber 70 kez okundu.

GÜNCEL - 9:46 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.