Meteoroloji hava durumu: İstanbul’a önce yağmur sonra kar yağacak

Gündem - Ocak 3, 2019 8:05 am A A

Meteoroloji hava durumu raporuna göre sabah saatlerinde yağmur, gece saatlerinde ise kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son ölçümlere göre, ülkemiz bugün Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Yağışların sabah saatlerinde etkili olması beklenirken gece saatlerinde ise kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yurdun iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin altında düşeceği belirtilirken doğu kesimlerde mevsim normalleri seviyesinde olacağı düşünülüyor. Ülkemizde rüzgarın genellikle güneyli, Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde çok güçlü ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Kıyı Ege, Çanakkale, Denizli, Antalya, Muğla, Adana’nın Kuzeyi ve Osmaniye çevrelerinde bugün öğle saatlerinden itibaren güçlü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden itibaren ise Çanakkale, Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli’nin kuzey kesimleri ve İstanbul’un batı kesimlerinde yağışların yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı belirtildi. Yurdun iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve sis görüleceği düşünülüyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU: GECE KAR YAĞACAK

Meteorolojiden alınan hava durumu tahminine göre İstanbul’da bugün çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinden itibaren Silivri ve Çatalca gibi batı ilçelerinden başlayarak tipi şeklinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Megaşehir de rüzgarın bugün akşam saatlerinden itibaran Cuma öğle saatlerine kadar kuzey yönlerden fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. İstanbul’da bugün hava sıcaklığının en yüksek 7 derece olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 46 kez okundu.

Gündem - 8:05 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.