Mevlüt Uysal’dan İDO açıklaması

Türkiye - Kasım 30, 2018 10:41 am A A
İDO’nun iç hat seferlerini iptal kararından vazgeçmesine ilişkin açıklamada bulunan İBB Başkanı Uysal, “Yakıt fiyatlarını gerekçe gösteriyorlardı. Petrol fiyatlarındaki düşüşün etkili olduğunu düşünüyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlit Uysal, İDO’nun seferlerini devam ettirme kararıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Uysal, “Yapılan bir kamu hizmeti. İDO’dan açıklama gelince biz ‘vatandaşımızı mağdur etmeyiz’ demiştik. Gerekli hazırlığı yaptık. Feribotları iskelelerde hazır hale getirdik. Tabi bu arada şirketle görüşmeler yaptık. Şirket yetkilileri de bir değerlendirme yaptılar ve ‘Biz bu kararımızdan geri dönüyoruz. Tekrar seferlerimiz devam edecek’ dediler. Yakıt fiyatlarını gerekçe gösteriyorlardı. Petrol fiyatlarındaki düşüşün etkili olduğunu düşünüyorum. Ben şirket yetkililerine teşekkür ediyorum. Ama olaki benzer şey tekrar olursa büyükşehir belediyesi olarak vatandaşımızı yolda bırakmayız. Şirket bu tür aksaklıkları ortaya çıkarırsa gereğini yaparız. Şuanda da hazır halde bekliyoruz. İstanbullulara hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

 

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 37 kez okundu.

Türkiye - 10:41 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.