MHP’li belediyenin tüm yöneticileri İYİ Parti’ye geçti

GÜNCEL - Ocak 3, 2019 9:24 am A A

Mersin’de geçtiğimiz ay düzenledikleri basın toplantısı ile MHP’den istifa eden Büyükşehir Belediye Başkanvekili Kerim Tufan ve meclis üyeleri, bugün düzenlenen törenle İYİ Parti’ye katıldı.

Şehir merkezindeki salonda yapılan törende, MHP’den istifa eden Büyükşehir Belediye Başkanvekili Kerim Tufan ve beraberindeki meclis üyeleri ile daha önce İYİ Parti’ye geçmiş Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Partili milletvekilleri Behiç Çelik ve Hakan Sıdalı, İl Başkanı Servet Koca, partililer ve vatandaşlar katıldı.

‘BİZİ MHP’DE ZANNEDENLER VAR’

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, tören sırasında yaptığı konuşmasında, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi ardından kendine ve belediyeye yönelik kumpaslar kurulduğunu belirtti. Kocamaz, “15 Temmuz ardından belediyemize bir kumpas kuruldu ve resmen ömrü bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyen hainlerle mücadeleyle geçmiş Burhanettin Kocamaz’ın üstüne yafta yapıştırmaya çalıştılar. Çok şükür Abdestimizden yoktu, namazımızdan da şüphemiz olmayacaktı. Neticede bir kısım arkadaşlarımız maalesef gözaltına alındı. Bir kısmı tutuklandı ama ilk gün söylediğimiz sözün sonuna kadar ardında olduk. Ne dedik? ‘Bu belediyede Apo’cu da olmaz, FETÖ’cü de olmaz’ dedik. İnsanlarımızı yalnızca Burhanettin Kocamaz’ın İYİ Parti’de olduğunu söyleyeceğiz. Çünkü halen bizi Milliyetçi Hareket Partisi’nde zannedenler var. Bizim sırtımızdan hak etmeyen birileri bu belediyeye gelmemeli” dedi.

İYİ Parti milletvekilleri Behiç Çelik ve Hakan Sıdalı da yerel seçimlerde zafere ulaşacaklarına olan inançlarını dile getirdi.

Konuşmaların sonrasında geçen 19 Aralık’ta MHP’den istifa ettiklerini aktaran Büyükşehir Belediye Başkanvekili Kerim Tufan, meclis üyeleri Mustafa Talip Kara, Levent Dölek, Veli Şahman, Abdullah Yılmaz, Mehmet Özgür Sanal, Serdar Arslan, Arif Çinko ve Bilal Candan İYİ Parti’ye katıldı. Tufan’ın rozetini Burhanettin Kocamaz taktı.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 35 kez okundu.

GÜNCEL - 9:24 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.