MİLLİYETÇİLİK

Sümer Şehitoğlu - Ekim 23, 2018 3:10 pm A A

 Dünya’nın birçok ülkesinde kullanılan bazı kavramlar vardır ki Kişilerin bazıları onları kendi ikballeri için kullanırlar.Böyle oluncada o kavramlar sorgulanır ve Kuşku duyulur hale gelir maalesef.
Milliyetçilik de bu kavramlardan biridir.Herşeyden önce İnsan sevgisi,Bayrak Sevgisi,Vatan sevgisi ve Devlet sevgisi taşıyan yürekler ancak mensubu olduğu Milletin Milliyetçisi sayılabilir.İkbal için,çıkar için Milliyetçilik söyleminde bulunanlar veya Emekçi söyleminde bulunanlar sadece kendilerini düşünenlerdir.
Bugün ülkemizde öncelikli olarak Halka hizmet için Seçilen vekillerin söylemlerini ve icraatlarına baktığımızda acaba kaçının bu Tanıma girebildiğini söyleyebiliriz.Vatanını,Devletini,Egemenliğini ve Bayrağını pazarlık masasına sürenler ,onlara destek olanlar veya göz yumanlar Milliyetçilik tanımına girebilir mi dersiniz.
Hükümet kurma çalışmalarının devam ettiği bu Günler’de kendilerine Mukavemetçilerin temsilcileri diyen UBP ve DP sayıları 26 ‘Ay’ı buldukları halde Bir araya gelmemeleri nasıl izah edilebilir.
Yüreklerinde İnsan sevgisi,Bayrak sevgisi ve Devlet sevgisi barındırabilseler bir araya gelip hizmet için anlaşabilirler .Ancak gözü kör olsun ikbal ve çıkarlar onlar için daha cazip oluyor ne hikmetse.Ancak Halkımız artık uyanmıştır ve günü geldiğinde demokratik yollardan bunun Hesabı sorulacaktır.

Bu haber 192 kez okundu.

Sümer Şehitoğlu - 3:10 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.