MUĞLA VALİLİĞİ: Ekiplerimiz 24 saat çalışıyor

ÇALIŞAN TÜRKİYE - Ocak 25, 2022 9:31 am A A

Kar Yağışı, Denizlerde Fırtına ve zirai don gibi meteorolojik uyarılarla birlikte teyakkuza geçen İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında toplam 849 Personel, 218 araç ve 62 iş makinesiyle çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri, AFAD, Karayolları, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Meteoroloji Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, İtfaiye Daire Başkanlığı, Muski, ADM Elektrik, Liman Başkanlıkları, ve Kızılay ile koordineli olarak vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için gerekli hazırlıklar yapılmış, ekipler teyakkuza geçirilmiştir. Kar yağışı ile birlikte başlayan çalışmalar aralıksız sürdürülmektedir.

Karayolları ekiplerinin yaptığı tuzlama çalışmalarına rağmen bazı yollarda ulaşım aksamaları meydana gelmiş ulaşımı aksayan yollara müdahale edilmiştir. Kavaklıdere ilçemizde ve Muğla Denizli karayolunda çalışmalar devam etmektedir. Diğer yollarımızda ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Orman Bölge Müdürlüğü ağaçlandırma sahası işçileri Turgut Reis Lisesi öğrenci yurduna yerleştirilmiştir.

Araçlarında mahsur kalan Ula ilçesinde 3 aileden 9 kişi AFAD ekiplerince,  Menteşe ilçesinden 1 aileden 6 kişi Jandarma ekiplerince tahliye edilerek barınma imkânı sağlanmıştır.

Meteorolojiden alınan son bilgilere göre sıcaklıkların 1 ila -8 derece arasında seyredeceği Marmaris, Datça, Fethiye, Seydikemer, Ula, Menteşe, Kavaklıdere, Yatağan ilçelerimizin bazı kesimlerinde kar yağışının devam edeceği öngörülmektedir.

Kış lastiği veya zincir olmadan yola çıkmamaları konusunda uyaran Muğla Valisi Orhan Tavlı Devletimiz milletimizin yanındadır. Ekiplerimiz tüm yollarımızda her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için canla başla çalışmaya devam ediyor.“ ifadesini kullandı.

 

DORUKTÜRK MERKEZ (EGE) – MUĞLA 

Bu haber 457 kez okundu.
ÇALIŞAN TÜRKİYE - 9:31 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.