Muğla’daki orman yangını 18 saat sonra kontrol altında

DORUKTÜRK EGE - Temmuz 11, 2019 6:57 am A A

Muğla’nın Dalaman ilçesinde, dün saat 15:10 sıralarında çıkan ve Fethiye’ye sıçrayan orman yangını 18. saatinde kontrol altına alındı. Rüzgarın etkisiyle Fethiye’nin turistik Göcek Mahallesi’ne kadar ulaşan yangınla alakalı son bilgileri, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli paylaştı.

18 saat süresince yerleşim yerlerini de tehdit eden yangın ile alakalı son bilgileri, saat 08.15 sıralarında yangın bölgesinde kameraların karşısına çıkan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli verdi.

Bakan Pakdemirli :

“İlk tespitlere göre zirai tarladan çıkan bir yangın ve tamamen kontrol altına alınmış durumda. Tedbir amaçlı boşaltılan mahallere vatandaşlarımızın geri dönüşleri başladı.

Büyüklük itibarıyla çok büyük değil ama yerleşim yerlerini tehdit ettiği için ciddiye alındı ve tüm kurumlar ciddi bir çalışma yaptı. 350 hektarlık bir alandan bahsediliyor ki çalışmalar sonucu netleşecek. Türkiye’nin en büyük orman yangının 17 bin hektarlık olduğunu hatırlatmak isterim.

Helikopter ile havadan baktık, yangındaki durum korktuğumuz gibi değil, korkutucu olan yerleşim yerlerini tehdit etmesiydi. Sıcaklık, nem ve rüzgar dün yangının hızlı şekilde yayılmasına neden oldu. Bu saat itibarıyla ise, rahat konuşuyoruz ve bunu görünmez kahramanlarımıza borçluyuz.”

Kaynak Sputnik

Bu haber 187 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 6:57 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.