Muhammet Karakuş; Milletimizin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır

DORUKTÜRK EGE - Kasım 23, 2019 11:18 am A A

Öğrencilerimizi yarınlara hazırlayan, onların ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, toplumsal geleceğimizin en büyük teminatıdır. Ülkemizin her noktasında, her kademede büyük bir özveri ile görev yapan öğretmenlerimiz, ulaşacağımız aydınlık geleceğin mimarı olacaktır.

Bir toplumun hamurunu yoğuran ve ona şekil veren öğretmenler, toplumların geleceğe güvenle bakabilmeleri, yarınlarını garanti altına alabilmeleri için varlığına ihtiyaç duyulan en önemli kişilerdir. Milletimizin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır.

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşasıdır. Bu nedenledir ki geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır.

Bu düşüncelerle, bu kutsal görevi layığı ile yerine getiren tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Muhammet Karakuş
Dalaman Belediye Başkanı

DORUKTÜRK MERKEZ, Sabih Samur, Dalaman

 

Bu haber 1283 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 11:18 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.