MUHAMMET KARAKUŞ’TAN ANLAMLI MESAJLAR

DORUKTÜRK EGE - Nisan 3, 2019 8:12 am A A

Muhammet Karakuş kesin olmayan sonuçlara göre en yakın adaydan 3000 den fazla oy alarak Dalaman’ın yeni belediye başkanı oldu.

48 Medya Koordinatörü Bilal Baykan yeni belediye başkanı Muhammet Karakuş’u ziyaret ederek ilk söyleşini gerçekleştirdi. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş seçim döneminde yaşanan rekabetin artık bittiğini kimse ile kin ve nefret söyleminde bulunmadan Dalaman’a hizmet için enerjisini harcayacaklarını ifade etti.

Dalaman’da yaşayanların iyi ki Dalaman’da yaşıyorum dedirteceğiz

Dalaman’da geçmiş dönemde yaşanan birçok sıkıntıyı seçim çalışmalarımız esnasında sürekli not alarak aslında seçildiğimizde önümüze bir eylem planını da çıkarmış olduk. Topladığımız bilgiler ışığında Dalaman nasıl ileri gider, yaşama dokunan sosyal projeler nasıl olur, Dalamanlı ve Dalaman’a yerleşen yerleşimciler ile kültür transferi nasıl en iyi şekilde nasıl gerçekleşir, Dalaman’ın değerlerini koruyarak  tanıtır ve yatırımı çekeriz diye canla başla çalışacağımız bir dönem başladı.

İletişim vazgeçilmezimiz olacak

Mazbatamızı alır almaz seçilen değerli muhtar arkadaşlarımızla bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunacağız ve bu toplantıları sık sık tekrarlayarak tüm mahallelerin dilek temennilerini muhtarlar aracılığı ile meclisimize taşıyacağız. Muhtarlar bizim mahallelerdeki gözümüz kulağımız olacak bunu önemsiyoruz.

Yerel ve ulusal medya ile sürekli iç içe olacağız

Bölgemizde görev yapan medyalar ile halkımızla aramızda güçlü köprüler kuracağız eleştiriye de açık olarak bölgemizde aksayan hizmet olursa zamanında önlem alarak sıkıntıların yaşanmamasını temenni ediyoruz. Ama yerel medyadan da beklentilerimiz büyük kamu yararına haber yapan, bölgemizin değerlerini de takipçilerine anlatan bir medya olmasını istiyoruz. Dalaman’ınımız anlatılacak bir çok değeri var önemli olan iş birliği içinde bunu öne çıkararak Dalaman’ımızı ulusal medyaya da iyi anlatılmasını sağlamak istiyoruz medya mensubu arkadaşlarla ile sık sık bir araya gelerek bölgedeki izlenimleri anlama imkanımız olacak

Ekonomiyi iş adamlarımız ile geliştireceğiz

Sadece devletin iş bulma imkanını değil Dalaman’a yatırımı çekerek iş potansiyelini arttırarak işsizliği azaltmak hedefindeyiz. Sırasıyla esnaf odası, İş adamları derneği, Muğla Musiad iş adamları derneği, MUTSO, FETSO gibi STK’lar ve ulusal sektörsel dernekler ile toplantılar yaparak bölgemiz yapılacak yatırımcıları Dalaman’a davet ederek bölgemizi anlatacağız. Turizm, Tarım, Hayvancılık sektörlerine yönelik toplantılar yaparak sektörel bazda öne çıkan projeler üreteceğiz

Ankara ile temasımız sürekli olacak

Bölge değerlerimiz ve ihtiyaçlarımız Ankara’da sürekli dile getirerek lobi yapacağız, Bakanlıklardaki bürokratlar ile Dalaman arasında mekik dokuyacağız. Milletvekilleri ve İl Başkanımız ile Dalaman’ımız için çalmadık kapı bırakmayacağız, Turizm ve Kültür Bakanımızında belirttiği gibi Dalaman öncü turizm bölgelerinden olacak, denizi çok iyi değerlendireceğimiz gibi, 12 ay turizmi geliştirmek için hava alanının uçuş trafiğinde önemli gelişmeler olacak, sağlık, spor ve kongre turizmi Dalaman’a değer katacak

Dalaman Kadınlar ile güzelleşecek

Dalaman Belediye Başkanının değerli eşi Nefise Karakuş Dalaman’da kadınların bundan sonra daha aktif rol oynayacağını, gerek iş yaşamında gerek sosyal projeler de adını sık sık duyulacak anlamlı etkinliklerle de Dalaman’ın gülen yüzünü, Merhametli yüzünü yansıtmak için çalışacaklarını ifade etti.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş artık hizmet zamanı bizi açık ara seçen tüm Dalamanlılara vefa borcumuzu hizmetle ödeme zamanıdır. Dalaman’a Gönül belediyeciliği ile tanışacak kazanan tüm Dalaman’lı hemşehrilerimiz olacak dedi.

Kaynak 48Medya

Bu haber 510 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 8:12 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.