Neyi ithal ediyorsak kendimiz üretmeliyiz!

Ekonomi - Aralık 2, 2019 8:14 am A A

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin Bursa İl Başkanlığı’nın Yalova Armutlu’da düzenlediği planlama ve eğitim kampına katıldı.

SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kalkınmayı sadece hizmet sektörüne yapılan yatırımlar olarak görmediklerini aktaran Karamollaoğlu, “Hizmet sektörüne yapılan yatırım, borç içindeki bir insanın son model arabaya binmesi gibi bir şeydir. Bizim yeni yatırımlara ihtiyacımız var. Şu an neyi ithal ediyorsak hepsini kendimiz üretmeliyiz” dedi.

Saadet Partisi Bursa İl Başkanlığı, Yalova Armutlu’da teşkilat mensuplarına yönelik üç günlük planlama ve eğitim kampı organize etti. Birçok eğitim çalışması ve sosyal etkinliğin gerçekleştirildiği kampa Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, son gün katılarak teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Atmaca, Saadet Partisi Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz’ın da iştirak ettiği programda Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“SORUNLARI ÇÖZEMİYORUZ”

Kampta teşkilat mensuplarına hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’de yaşanan sorunlara değinerek, “Ülkemizin en büyük problemi müzakere ortamının sağlanamıyor olmasıdır. Kutuplaşma o kadar yoğunlaştı ki, artık sorunları çözemiyoruz. Birbirimizle kavga etmekten sorunlarımıza çözüm yolları bulamıyoruz. Kutuplaşma ortamı artık büyük bir sorun haline geldi. İktidar 17 yıldır bu yöntemi kullanıyor. Bunca yıldır halkın sorunlarını çözmek yerine toplumu kutuplaştırmayı tercih etti. 17 yıldır sorunları çözemiyorsanız bundan sonra da çözemezsiniz” ifadelerini kullandı.

“GERÇEKLERİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Kimseyi rencide etmek gibi bir niyetlerinin olmadığını belirten Karamollaoğlu, “Biz sadece uyarıyoruz, gerçekleri göstermeye çalışıyoruz. Ama iktidar son yıllarda kendisi gibi düşünmeyen, kendisi gibi hareket etmeyen herkesi hain ilan etti. Biz bu ortamın değişmesini istiyoruz. Bir ülkede barış ve huzur istiyorsak o zaman fikir ve düşüncelerin de özgür olması lazım. Ama maalesef bugün ülkemizde ne barış ve huzur var ne de düşünce ve fikir özgürlüğü. Yeniden barış ve huzurun gelmesi lazım, insanların birbirlerinin fikirlerine ve düşüncelerine saygı duyması lazım. Tüm sorunlarımızın yanında ilk önce bu konuya el atmamız gerek” şeklinde konuştu.

 

 

“ADALET KADAR LİYAKAT DE ÖNEMLİ”

Temel Karamollaoğlu, “Bir ülkede kamil manada adalet tesis edilmeden orada huzur, güven ve barış ortamı tesis edilmez. Biz hakkı üstün tutmak için bir araya gelmiş bir topluluğuz. Hz. Ömer’e, ‘Devletin dini nedir?’ diye sorulduğunda, ‘Devletin dini adalettir’ diye buyurmuş. İşte adalet bu kadar önemli bir şey. Adalet kadar liyakat de önem vermemiz gereken bir konu. Yani işi ehline verme. Biz bir insana görev vereceğimiz zaman, haksızlık yapacak insanlara asla prim vermeyiz. İşini hakkıyla yapan, işi hak eden insanları bulmamız gerek” diyerek, adalet ve liyakatin öneminden bahsetti.

“ZAFER İNANANLARINDIR”

“Allah’ın izniyle Milli Görüş’ün yeniden iktidar olması için önemli adımlar atıyoruz” diyen Karamollaoğlu, “Biz kimsenin düşmanı ya da hasmı değiliz, siyaseten sadece rakiplerimiz var. Biz hak bildiğimizi söyleriz, gerisi takdir-i İlahi, biz her zaman ümitli olacağız. Türkiye’ye barışı ve huzuru Saadet Partisi getirecek. Türkiye’de adil bir gelir dağılımı olacaksa bu Saadet Partisi sayesinde olacak. Türkiye ve bölgedeki güven ortamı Saadet Partisi tarafından sağlanacak. Biz gerekeni yaptığımız zaman Milli Görüş zaferi de gelecek. İman varsa çare mutlaka vardır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır” diyerek sözlerini noktalandırdı.

“TÜRKİYE İÇİN DOĞRU TEŞHİSLER YAPACAĞIZ”

Karamollaoğlu, “Yolsuzluk ve israf ortadan kaldırıldığı zaman yapılan işlerin maliyeti 10’dan 1’e düşer. Bunun bir örneğini 1996 yılında Erbakan Hocamızın göreve geldiği zaman gördük. Enflasyon altında ezilen memura yüzde 20 veya yüzde 30 zam yapılması tartışılırken Erbakan Hoca yüzde 50 zam yaptı. Sonraki dönemlerde memura yüzde 130 kadar ulaşan zamlarla memurun, işçinin, emeklinin yüzünün gülmesine sebep oldu. Biz bugün tekrar iş başına gelsek aynı şekilde hareket edeceğiz. Biz iktidara geldiğimiz zaman için Türkiye için doğru teşhislerde bulunacağız” dedi.

“YENİ YATIRIMLARA İHTİYACIMIZ VAR”

Karamollaoğlu, “Biz kalkınmayı sadece hizmet sektörüne yapılan yatırımlar olarak görmüyoruz. Hizmet sektörüne yapılan yatırım, borç içindeki bir insanın son model arabaya binmesi gibi bir şeydir. Türkiye yıllardır böyle bir durumun içerisinde. İşsizlik, resmi rakamlara göre 5 milyon ama biraz derinlere baktığın zaman 8 milyona kadar ulaşıyor. Bizim yeni yatırımlara ihtiyacımız var. Şu an neyi ithal ediyorsak hepsini kendimiz üretmeliyiz. Bunu söylediğim zaman birileri benim için afaki konuşuyor diyor, ben sanayinin ve üretimin içinden geliyorum. Sen bu ülkenin sanayicisine, yatırımcısına gereken desteği verdiğin zaman dağları bile devirirler” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milli Gazete

Bu haber 168 kez okundu.

Ekonomi - 8:14 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.