ÖNCE ÖZGÜR VATAN

İKİNCİ SANCAK - Eylül 6, 2018 2:25 pm A A

Vatan ne demektir?Vatan bir ulusun bir halkın üzerinde yaşadığı sınırları belli bedeli ödenmiş tapusu kan ve alın teriyle kazanılmış topraktır.Bu tapu denen şey vatan toprakları üzerinde yaşayan halkın tam egemenliğine sahip olması demektir. Eğer yaşadığınız toprağın egemenliği size ait değilse başkaları tarafından kontrol ve tahakküm altında tutuluyorsunuz yani sömürge halkısınız demektir. Bunun anlamı emperyalistlerin ve Kıbrıs’ta Rum sömürgeci devletinin köleleri olmanız demektir.
12 Temmuz 2015 Pazar 19:31
 Vatan ne demektir?

Vatan bir ulusun bir halkın üzerinde yaşadığı sınırları belli bedeli ödenmiş tapusu kan ve alın teriyle kazanılmış topraktır.
Bu tapu denen şey vatan toprakları üzerinde yaşayan halkın tam egemenliğine sahip olması demektir. Eğer yaşadığınız toprağın egemenliği size ait değilse başkaları tarafından kontrol ve tahakküm altında tutuluyorsunuz yani sömürge halkısınız demektir. Bunun anlamı emperyalistlerin ve Kıbrıs’ta Rum sömürgeci devletinin köleleri olmanız demektir.
Egemenlik bir halkın kendi özgür devletini kurabilmesi ve kendi namus şeref insanlık onuruna sahip çıkması kendi kendini yönetebilmesi mal ve can güvenliğini eşinin, anasının, kızının, kız kardeşinin ve herkesin namusuna sahip çıkması kendi güvenlik ordusu tarafsız bağımsız mahkemeleri olması kendini idare edecek yasal düzenlemeleri yapacak Özgür meclisinin olması demektir.
Açıkça görülüyor ki egemen değilseniz bunların hiçbiri mümkün değildir ve siz de başkasının kölesi oyuncağı size istediğini yapan dayatan istediğinde yok eden tecavüz eden bir yabancı halkın şeref haysiyet ve onurdan yoksun kölelerisiniz.
Sömürgeci Rumların ve AKEL ve papaz denen fahişlerin altmış yıldır bizi getirmeye çalıştığı nokta budur ve bu antlaşma denen teslim olma belgesi imzalanır da onaylanırsa Kıbrıs Türk halkı kendi kendini onursuz ve şerefsiz ilan etmiş olacaktır.
Bunca mücadele verip kendi egemenliğine sahip çıkmaya çalışmış bir halka yakışır mı bu Allah aşkına?
Kaldı ki bugünkü halimizle dahi özgür değiliz. Sömürgeci Rum devleti bizi zorla kendi devlet sınırları içinde tutmakta ve tanınmamızı emperyalizmi de arkasına alarak engellemektedir ambargo altında tutmaktadır.
Demek istediği şudur: “Kıbrıs’ta azınlık küçük Maronitler ve Ermeniler gibi Türkler hatta Türk bile değiller Karpaz eşekleri gibi bir topluluk var. Bizim onları vatandaş kabul etmemiz böyle büyük lütuf. Zaten imzayı atsınlar garantörlüğü kaldıralım. Şener Elcil’in dediği gibi ki bu kişi hem Hristo’nun hem Akıncı’nın yakınıdır-ondan sonra biz bunları yok etmesini biliriz diyorlar.
Sevgili kardeşlerim halk egemen olduktan sonra ister birileriyle ortak devlet kurar ister bağımsız kalır. Onun bileceği iş bu ve ortak devlet kurarken birleşme hakkını kullandığı gibi yürümediği takdirde ayrılma hakkını kullanır ve ayrılır.
Hâlbuki ABD imzalattığı belgeyle ortaya çıkaracakları teslim anlaşmasının sözde federasyonundan bile ayrılmamızı yasaklamıştır. Yanı Rum ananı beleşe sesini çıkarmayacaksın diyor. Siz böyle bir ayıbı kabul edebilir misiniz?
Ortada dönen sahte egemenlik laflarının nasıl bir kandırmaca olduğunu size AKEL’e son uyar-5 yazımda anlatacağım.
Sözü bağlarken söylediğim şudur:
egemenliği olan halk örgütlü bir bütün oluşturur. Bu bütün için biz emekçi halkımızı sömürücü sınıfların pençesinden emekçi halkımızla omuz omuza savaşarak kurtarma kavgasını yapacağız ve başaracağız. Yoksul halk böyle özgürleşir. Bizim bu mücadelemiz dünya işçi sınıfının dünyayı ve insanlığı yok etmek üzere olan vahşi kapitalizme karşı verdiği mücadeleyle bütünleşip insanlığın kurtuluş ve özgürleşmesi mücadelesiyle organik olarak bütünleşir. İnsanlığın özgürleşmesi zorunludur yoksa nükleer savaş kapımıza dayanmış durumda.
Sevgili kardeşlerim bütün bu onurlu yaşam ve mücadele için özgür vatan zorunludur.
Öyleyse ya özgür vatan ya ölüm!

Not: Köy ve kasabaları gezmekte plan emperyalizmin köpeklerini görür duyarsanız lütfen paylaşın bilelim.
Sevgi ve saygıyla selamlıyorum hepinizi.

Bu haber 169 kez okundu.

İKİNCİ SANCAK - 2:25 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.