ORTACA BELEDİYESİ’NİN AĞAÇ VE FİDAN DİKİM ÇALIŞMALARI TAM GAZ!

DORUKTÜRK EGE - Şubat 9, 2021 7:10 am A A

Ortaca Belediyesi olarak, gelecek kuşaklara daha yeşil bir Ortaca bırakmak amacıyla, doğanın korunmasının yanı sıra yeşilin her tonunun artması için ağaç ve fidan dikim çalışmalarına devam ediyoruz.

Belediye Başkanımız Alim Uzundemir’in  talimatları ile, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz Ortaca genelinde kapsamlı bir ağaçlandırma çalışması başlattı.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Karaburun, Sarıgerme, Dalyan ve Cumhuriyet  Mahallelerinde  ağaç dikimi çalışmalarını tamamlayan Ortaca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, İlçenin ihtiyaç duyduğu parklarda, yeşil alanlarda ve kamu alanlarında ağaç dikim çalışmalarını sürdürecek.

 

İlk etapta, belediyemiz sorumluluk alanı içerisindeki pakların çevreleri başta olmak üzere ağaçlandırma çalışmalarına devam edileceğini belirten Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir, “Korumamız gereken bir  Ortaca var. Ağaçlandırma çalışmalarının ilçenin kentleşmesi açısından önemlidir. Ortaca’yı  park ve bahçeleriyle her anını yaşamaktan daha da keyif alacağınız bir ilçe haline dönüştürmek ve bir taraftan korurken bir taraftan da daha çok yeşil alan oluşturmak  için çalışıyoruz. Hedefimiz kültürüyle, doğasıyla her karışı çok kıymetli olan Ortaca coğrafyasını, yeşiliyle mavisiyle gelecek kuşaklara en güzel şekilde bırakabilmek.Bunun için vatandaşlarımızdan ricamız ,cadde ve sokaklara gelişi güzel ağaç dikmemeleri, cadde ve sokaklarda ağaçlandırma çalışmaları için belediyemiz park ve bahçeler müdürlüğüne başvurmalarıdır. Bu şekilde  vatandaşlarımız ile ele ele Ortaca’yı daha yeşil  hale getirebiliriz” dedi.

#OrtacaBelediyesi

DORUKTÜRK MERKEZ (EGE), ORTACA, SABİH SAMUR

Bu haber 681 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 7:10 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.