Özgür Özel: “Binali Yıldırım koltuğu Bilal Erdoğan’a bırakacak”

Gündem - Ocak 10, 2019 6:46 am A A

Özgür Özel, Binali Yıldırım’ın seçimi kazanması durumunda koltuğu başkasına bırakacağını iddia etti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den büyük bir iddia geldi. Özel, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım’ın seçimi kazansa bile koltuğu başkasına bırakacağını iddia etti.

Özel’in, boşalacak koltuğa Bilal Erdoğan’ın geçeceğini iddia etmesi Ankara kulislerini hareketlendirdi. Özel, “Bilal Erdoğan adı geçen isimler arasında” derken, İdris Naim Şahin’in ortak aday olmayacağını da dile getirdi.

Bir radyo programına katılan Özgür Özel, iddialarına bir yenisini ekledi. Özel, Binali Yıldırım’ın yerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacak ismin Belediye Meclisi üyelerinden biri olacağını ifade etti. Özel, bu ismin ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan olacağını iddia etti ve “Binali Yıldırım belediye başkanı olursa koltuğu belediye meclis üyelerinden birine bırakacağı söyleniyor. Bilal Erdoğan’ın adı da geçen isimler arasında” ifadelerini kullandı.

Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı görevini bırakmadan seçimlere katılmasını da eleştiren Özgür Özel, “Binali Yıldırım’ın istifa etmemesi siyasi tarihimizde büyük bir kara leke ama İstanbul seçimini buna mahkum edip birilerinin de oyununa gelmemek lazım” dedi. Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili İdris Naim Şahin’in CHP’den aday olmayacağını açıkça ifade eden Özel, “İdris Naim Şahin İYİ Parti’nin masasında olabilir ama CHP’nin masasında yok” diye konuştu.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 49 kez okundu.

Gündem - 6:46 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.