PARTİ ENFLASYONU!

Gündem - Kasım 21, 2020 2:57 pm A A
Yargıtay’ın faaliyette olan partiler ile ilgili yayınladığı listede 89 siyasi parti bulunmaktadır. Demokrasinin vaz geçilmez organlarının bu kadar fazla olması sizce normal mi?
Bence hiç normal değil. Neden mi?
Sırf toplum içinde siyaset adamı unvanı taşıyabilmek için, yerel bazda adının ünlenmesini sağlamak ve sonrasında üye kitlesi fazla olan bir partiye geçebilmek için, uyanıklar parti kuruyor.
Siyasi partiler kanununun liderlere sağladığı sınırsız güç nedeni ile insanlar bu yolu denemek zorunda kalıyorlar.
Şimdilerde bir siyasi partiyi kendine yakın gören, gerçek bir vatanseverin, ideallerinin gerçekleşmesini sağlamak, bu sistem içinde mümkün değildir.
Bizde siyaset, memleket meselesi için uğraşan vatanperver insanların sisteme katılmasını ve gerçek demokratik kurallarla siyaset yapabilmesine imkan vermemektedir.
Bir partiye giren sanki o partinin paryası, marabası durumuna düşmekte, çoğu zaman rızasının dışında parti içinde alınan kararlara itiraz bile edememekte, liderlerin ve onların seçtiği parti yöneticilerinin güdümüne girmenin ezikliğini yaşamaktadırlar.
Bu durum aklı hür irfanı hür cumhuriyet vatandaşı olan bir insanın kabul edip katlanacağı bir durum değildir.
Siyasi partiler kanunu gerçek demokratik bir sistemi destekleyecek hale getirilmedikçe, lider otoritesini sınırlamadığı sürece, parti içi gerçek demokrasi sağlanmadığı müddetçe, bu çark hep dönmeye devam edecektir.
Siyasi kutuplaşmalar çok parçalı hale geldiğinden, milletimizi sanki kamplara bölen ittifaklar kurulacak, bu ittifakların içinde yer alan partiler, karşı tarafı devre dışı bırakabilmek için, her türlü şer işlere kalkışacaktır.
Devletimizin kırmızı çizgisi olan konularda bile inanılmaz tavizlerle, akla fikre uymayan gaflet, dalalet ve hatta ihanete kalkışacaklar ve siyasetin zaten zor olan mecrasını tarumar edip, daha da zor duruma sokacaklardır.
Son günlerde siyaset kulislerinde yaşanan olayları gördükçe, devlet adamı kıtlığının, ülkeme ve milletime, devletime verdiği zarara inanın çok üzülüyorum.
Siyasetin tek amacı olmalıdır, o da aziz ve necip milletimin refahı ve saadeti, güzeller güzeli vatanımın mamur ve müreffeh hale getirilmesi, yüceler yücesi adı cumhuriyet olan devletimin ebediyen yaşatılması olmalıdır.
Söz konusu vatanımız, milletimiz ve devletimiz olunca gerisi teferruattır. Vesselam.
TEMEL ATAY
Bu haber 224 kez okundu.

Gündem - 2:57 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.