RUMLAR YİNE SİYASİ OYUNLAR PEŞİNDE!

Temel Atay - Şubat 9, 2019 7:24 pm A A

Kıbrıs Rum tarafından, sol bir parti olan AKEL’in, siyasi ayak oyunu yaparak Rum kesiminde ikamet eden bir Türk’ü Avrupa Parlamentosuna (AP) aday göstermesi, tek kelime ile aldatmaca ve göz boyamadır!

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi yıllardır uluslararası hukuka aykırı olarak Avrupa Parlamentosunda Kıbrıslı Türklere ayrılmış iki sandalyeyi zorla işgal ve istila etmiş durumda. Bu duruma itiraz ettiğimiz vakit de pişkin pişkin “Anlaşma olsun, sandalyeleri size iade edeceğiz” diyerek, haksız işgal ve istila planlarına güya geçerli bir kılıf uydurmaktalar…

Rumların bir Türk namlı ama Rum modifiyeli bir hainle giriştikleri bu politik atraksiyon neticesi, o hainin seçilmesinin KKTC de yaşayan Türkleri temsil etmesinin mantıklı hiçbir izahı olamaz. Bu şahsın hiçbir yerde, hiçbir uluslararası kuruluşlarda, Kıbrıslı soydaşlarımızı temsil yetkisi olamaz ve olmamalıdır. Rumların alçak siyasi liderleri ve şer organizasyonları Kıbrıs Türk vatandaşlarını kendi vatanlarında yokmuş gibi göstermelerinin gayretleri, adamız da bulunan Türk siyasi partilerinin ve ada aydınlarının ve milliyetçilerinin kabul edeceği bir durum değildir. Tabi aklını AB ve avro sevdasına satmış içimizdeki hainler ki (adada ki soydaşlarımız, onları benden çok daha iyi bilirler), öyle zannediyorum ki Rumların bu hamlesine alkış tutacaklardır. Adada birkaç gün önce basın açıklaması yapmaya kalkan devşirme ve dönmelere müdahale eden güvenlik güçlerimize ve milliyetçi vatandaşlarımıza o meşum yayım organları AFRİKA denilen gazete görünümlü paçavra da. FAŞİSTLER damgası vuruldu. Bu o öğretmenler sendikasının ve yanlarında ki diğer menfi sivil toplum örgütlerinin sayıları pek fazlada olmasa militanları yine Türkiye Cumhuriyeti’ne havladılar, radyolar da tv programlarında hırladılar. Her şeyi ile her fedakarlığı yapan maddi ve manevi 45 yıldır gölgesine sığındıkları devletimize karşı takındıkları hain tavır hepimizi çok üzdü. Olaylara güvenlik güçlerimizle birlikte müdahale eden Genç Mücahitler Derneğimizin başkanının ve üyelerinin hedef gösterilmesi de son derece üzücü idi. Bu kardeşlerimizin mağdur edilmemesi ve korunup kollanması da gerekmektedir. Başlarına gelecek her türlü olumsuz olaydan bu sendika ve yayım organı tamamen sorumlu tutulup gerekenin yapılması gerekir.

Bu kardeşlerimizden yakın desteğini KKTC yönetenlerinin ve halkının esirgemeyeceğinden eminim. Allah c.c her coğrafyadaki Türk kardeşlerimizi korusun kollasın, düşmana fırsat vermesin başlarımızı namert önünde eğdirmesin, Türk vatanlarını mamur ve hür topraklar eylesin. Bu uğurda her seviyede görev yapan Türk milletinin evlatlarına da güç kuvvet ve feraset, cesaret versin. Şu yetmiş yaşımda ki emeklilik halimle Allah c.c ya yakarmaktan başka bir şey elimden gelmiyor. Bil vesile saygı, sevgi ve selamlarımı iletir, Özgürlük, sağlık, huzur ve barış aziz ve necip Türk Milleti’nden uzak olmasın.

Temel Atay

Bu haber 243 kez okundu.

Temel Atay - 7:24 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.