SAADETLİ ABDULLAH SEVİM: SİZ GİDECEKSİNİZ VE BİZ GELECEĞİZ!

GÜNCEL - Kasım 20, 2018 6:17 pm A A

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, İstanbul’un mevcut yerel yöneticilerine seslendi: “Siz gideceksiniz ve biz geleceğiz”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Mazlumların ahını alarak bir yere varılmaz. Derdimiz mazlumların göz yaşını silmektir. Kimseler kusura kalmasın. Kimseler bizleri bir şeylerle yaftalamaya kalkmasın. Milli Görüşün şanlı ve asil tarihi her yaftalamaya cevap verecek şekilde kudrettedir. Kim olursa olsun zalimlik yapan zalim, Zulme uğrayan mazlumdur. Zalimin de mazlumun da kim olduğuna bakmayız. Sözümüzü esirgemez, söyleyeceğimizden geri durmayız” diye konuştu.

 

Sevim, şöyle devam etti: “Eğer tutuklu mafya babaları aylarca hastanede misafir ediliyor ve doğum yapan bir anne birkaç saatlik bebeği ile cezaevine konuluyor ise burada bir zalim bir de mazlum vardır.

 

Eğer kendi sofralarında etin her çeşidi yeniliyor da halka tavuk ve balık yiyin deniliyor ise burada bir zalim birde mazlum vardır.

 

Bir ihalenin kim tarafından alınacağı, kaça alınacağı kaç para kazanılacağı ihale açılmadan bilinip birileri zengin ediliyor da, gariban esnafın bir bir batmasına göz yumuluyor ise burada biz zalim bir de mazlum vardır.

 

Bir yerde insanlar adalete güvenmiyor ve haklı olsalar da kendi haklarını teslim edecek bir hukukun var olduğuna inanmıyor ise haklının değil güçlünün hukuku önemseniyor ise burada önce felaket sonra bir zalim birde mazlum vardır.”
Ey üsten bakışlılar! Ey fiyakalılar! Ey caka satanlar!

Bir yerde zalim var ise Saadet Partisi’nin mazlum yana olacağının altını çizen Abdullah Sevim, “Tekrar ediyorum! Ey kibir kulelerinin yıkılmayacağını sananlar! Devletin imkânları kendi ebedi olarak kendi imkânı zannedenler, ey üsten bakışlılar! Ey fiyakalılar! Ey caka satanlar! Ey ahlaksızlığı ahlak kılanlar! Nereye çekerseniz çekin, bir yerde zalim varsa biz mazlumdan yanayız. Ve son nefesimize kadar mazlumdan yana olacağız. Bu siyasetimizin değil bu inancımızın gereğidir. Bizden inancımızı terk etmemizi bekleyemezsiniz” şeklinde konuştu.

 

“Son mazlumun hakkını zalimden alana kadar”

“Durmadan, duraksamadan çalışacaklarını” ifade eden İstanbul’un Ağabeyi Abdullah Sevim, “Kardeşlerim, soğuk ve yağmurlu bir günde mendil satan bebelerin ellerinde ki titremeyi nasıl anlatayım. Metrobüste sabahın erken vaktinde uyuya kalan, eman dilenen çocukları nasıl anlatayım. Nasıl anlatayım işten atılmış bir babanın çaresizce eşinin gözlerine bakışını. Nasıl anlatayım çocuğunun beslenme çantasına koyacak bir şey bulamayan bir annenin gözyaşını. Hasta olan oğlunu hastaneye götürecek parası olmayan babanın gecenin karanlığında Rabbi’ne yalvarışının sancısını nasıl anlatayım… Ömrünün baharında şehit olmuş yârinin yanık kokan bedenine sarılan Leyla’nın gönül ıstırabını nasıl anlatayım… Ahdim olsun. Ahdimiz olsun… Sokakta mendil satan son çocuk huzurlu bir yuvaya kavuşana kadar… Çaresiz babaların bakışları umuda dönene kadar… Gözyaşı döken annelerin gözyaşları durana kadar… Şehit cenazelerinde semayı döven feryatlar son bulana kadar… Son mazlum hakkını zalimden alana kadar… Durmadan, duraksamadan çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Siz İstanbulluyu müşteri olarak gördünüz”

Konuşmasına yerel seçimlere dair değerlendirmeler sürdüren Sevim, “Bugün ülkemiz ne haldeyse İstanbul’umuz da aynı durumda. İstanbul, ekonomik olmasa da bir şehircilik krizi ile başbaşa kalmış durumda! Sorunu üretenler, artık bunun üzerine dahi örtemiyorlar. ‘İstanbul’a ihanet ettik’ diyorlar. ‘Dikey yapı yaptık artık yapmayacağız’ diyorlar. ‘Şehircilik biraz da ranttır’ diyorlar. Şu an sadece bu kadarını söylüyorlar kalanına da biz devam edelim. Siz bu şehre, bu millete sadece bunları değil daha fazlasını yaptınız. Siz insanlarımızı kirli havaya maruz bıraktınız. Siz şehri betona mahkum ettiniz. Siz İstanbulluyu müşteri olarak gördünüz. Siz belediyeleri borç batağına gömdünüz. Siz trafik sorununa çözüm üretemediniz. Siz toplu ulaşımı insan onuruna yaraşır şekilde düzenleyemediniz. Siz, üst geçitlerde bile insan trafiğine neden oldunuz. Siz meydan dediniz, beton döktünüz! Siz, siz ey 39 ilçeyi yönetenler İstanbul’u yaşanamaz hale getirdiniz” dedi

“Siz gideceksiniz ve biz geleceğiz”

Sorunun kaynağı olanların çözüm için destek isteyemeyeceklerini ifade eden Dr. Sevim, “Basit makyajla bu şehri idare edemezsiniz. Şehrin felaketini pankartlarınız da, reklamlarınız da, algı yönetimleriniz de örtmüyor artık! Siz gideceksiniz ve biz geleceğiz! Temiz siyaset gelecek. Halka birlikte yönetim gelecek. Adaletli yönetim gelecek. Şehre insan gözünden bakan anlayış gelecek. Yeşil gelecek, huzur gelecek, mutluluk gelecek… Yeniden İstanbul gelecek…” diyerek sözlerini tamamladı.

DORUKTÜRK MERKEZ, Sabih Samur

Bu haber 52 kez okundu.

GÜNCEL - 6:17 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.