Şair Küçük İskender yaşamını yitirdi

Türkiye - Temmuz 3, 2019 7:59 am A A

Çağdaş Türk şiirinin önde gelen isimlerinden Küçük İskender 55 yaşında hayatını kaybetti. Şair, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Çağdaş Türk şiirinin önde gelen isimlerinden, ‘Küçük İskender’ olarak tanınan Derman İskender Över 55 yaşında hayatını kaybetti. Küçük İskender bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Küçük İskender’e geçen sene kanser teşhisi konulmuştu. 55 yaşındaki şair ilerlemiş safhadaki hastalığını Bodrum’daki evinde sürdürdüğü tedaviyle atlatmaya çalışıyordu. Küçük İskender en son ‘İkinci Waliz’ adlı şiir-metin-günlük kitabıyla okurla buluşmuştu.

Küçük İskender için, 4 Temmuz Perşembe günü Ortaköy Büyük Mecidiye Camisi’nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılınacak.

İMAMOĞLU’NDAN PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da şairin ölümüne dair bir paylaşım yaptı ve “Uzun bir süredir kanser ile mücadele eden şair Küçük İskender aramızdan ayrıldı. Özgün tarzıyla şiir, roman, deneme, günlük gibi pek çok türde edebi eserler veren sanatçımıza Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı dilerim” ifadelerini kullandı.

Kaynak Sputnik

Bu haber 68 kez okundu.

Türkiye - 7:59 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.