Samur MEDYA’dan Dalaman İlçe Müftülüğü Ziyareti

DORUKTÜRK EGE - Şubat 21, 2021 1:10 pm A A
Samur MEDYA ve DORUKTÜRK Yayın Grubu olarak Dalaman İlçe Müftümüz Sn. Abdullah Yakalı beyefendiye nezaket ziyaretinde bulunduk, görevinde başarılar diledik ve kurumumuz hakkında bilgilendirmede bulunduk.
Samur MEDYA Kurucu Başkanı, babamız Sezai Samur’un da selamlarını ilettik.
3 Ayların başlaması ve Ramazan ayına az bir zaman kalması münasebetiyle; TCDALAMAN.COM, DORUKTÜRK TV ve Muğla İl Böle Temsilciliğini üstlendiğimiz EGE TV olarak üzerimize düşen ne varsa Allah’ın izni ile yerine getireceğimiz bilgisini verdik.
TCDALAMAN.COM, SABİH SAMUR, DALAMAN
Abdullah Yakalı KİMDİR?
Abdullah YAKALI
Dalaman İlçe Müftüsü
ÖZGEÇMİŞ
01.03.1969 tarihinde Konya ili, Seydişehir ilçesi, Kumluca köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde bitirdi.1984 yılında Konya Fatih Kur’an Kursunda hafızlığını tamamladı. 1990 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. 2002 yılında Isparta, Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.
2002 yılında Konya İli Selçuk Eğitim Merkezini kazanıp 2005 yılında mezun oldu. 2005 tarihinde Yozgat ili, Çandır ilçesine vaiz olarak atandı. 2006 yılında Elazığ ili Palu ilçesine İlçe Müftüsü olarak atandı. 2009 yılında Konya ili Halkapınar ilçesine ilçe müftüsü olarak atandı. Yaklaşık iki yıl burada görev yaptıktan sonra 2011 yılında yurtdışında din görevlisi, koordinatör görevlisi ve ataşe vekilliği görevlerinde devletimizi temsilen 5 yıl Avusturya devletinde yurtdışı görevini yaptı. Yurtdışı görevini ifa ederken Manevi Rehberlik alanında mastır eğitimini yaptı. 2016 yılında yurtdışı görevini tamamladıktan sonra 2016 yılı Aralık ayında Niğde ili Altunhisar ilçesine ilçe müftüsü olarak atandı. Buradan da 05 Ağustos 2020 tarihinde Muğla ili, Dalaman ilçesine İlçe Müftüsü olarak atandı ve halen aynı göreve devam etmektedir.
Evli ve iki çocuk babası olan Dalaman İlçe Müftüsü Abdullah YAKALI, Arapça, Almanca ve İngilizce bilmektedir.
Bu haber 889 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 1:10 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.