SINIR TANIMAYAN ÇOCUKLAR DALYAN BOĞAZI’NDA

ÇALIŞAN TÜRKİYE - Nisan 28, 2023 2:51 pm A A

Dalyan boğazında Gönüllü Sınır Tanımayan Çocuklarımız tek güneş panelli kanal temiz teknemiz ile çöp toplama çalışması yaptılar ve sonrasında Dalyan sokaklarını orienteering yaparak keşfettiler. Doğayı, kendimizi, sınırlarımızı anlamak ve tanımak için farklı noktalarda kamplar düzenleyen Sınır Tanımayan Çocuklar yaptığı tüm çalışmalarda doğanın bir parçası olduğumuzu vurgulayan bir program sundular.

Bu bahar, Dalyan’da düzenlenen kamplarda, yaşadığımız yerdeki doğayı, hatta antik kentleri tanımanın keyifli bir yollarından, Orienteering sporu ve Karşılaştırmalı Tarih gezisinin olduğu bir program uygulandı.  Bu tür aktiviteler içinde yaşadığımız gezegeni anlamak ve çevremizdeki güzel şeyleri korumak için bizleri düşündürür hatta harekete geçirir hale geldi. Kampı hayata geçiren Sınır Tanımayan Çocukları ekibi de bu tür aktivilerde deneyim sahibi insanlardan oluşmaktadır.

Sınır Tanımayan Çocuklar, Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir ve Belediye Başkan Yardımcımız Bülent Öztürk’e teşekkürlerini iletti.

DORUKTÜRK EGE GAZETESİ – ORTACA

 

Bu haber 168 kez okundu.
ÇALIŞAN TÜRKİYE - 2:51 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.