Şirketler iflas bayrağını çekiyor!

Ekonomi - Eylül 19, 2018 6:51 am A A

Ekonomik krizle baş edemeyen 200 şirket, iflas bayrağını çekti! Yüzde 90’ından fazlasını inşaat firmalarının oluşturduğu 200 şirketle, 2023’e kadar resmi olarak iflas etmesini engellemek için “iflas anlaşması” yapıldı. Ekonomistlere göre “iflas anlaşması” ekonominin bitkisel hayata girmesi anlamına geliyor.

Ekonomik krizle baş edemeyen 200 şirket, iflas anlaşması yapmak zorunda kaldı. Yüzde 90’ından fazlasının inşaat firması olduğu iflas anlaşması listesindeki firmalar, 2023 yılına kadar resmen iflas etmiş sayılmayacak. İflas anlaşması gereği kur değişkenliğinden muaf tutulacak şirketler, 2023 yılına kadar ayakta kalma mücadelesi verecek. Resmi olarak 200 şirket iflas anlaşmasına imza atarken, iflas etmek ya da anlaşma yapmak için de binlerce firmanın sırada beklediği belirtiliyor!

“İFLAS ANLAŞMASI, BİTKİSEL HAYATTIR”

İflas anlaşmasına imza atanlar, 2023 yılına kadar döviz değişkenliğinden muaf tutulurken, bazı konularda da kolaylıklar sağlandı. Ancak Türk şirketlerin tek sıkıntısı dövizin yüksek olmasından kaynaklanmazken, ekonominin mevcut durumunun ise firmaların ömrünü kısalttığı ifade ediliyor. Ekonomistlere göre ise iflas anlaşmasının anlamı, ekonominin bitkisel hayata girmesi olarak yorumlanıyor.

Kaynak: Milli Gazete

Bu haber 106 kez okundu.

Ekonomi - 6:51 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.