Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Simit Sarayı açıklaması

DORUKTÜRK TRAKYA - Aralık 18, 2019 12:09 pm A A

Son dakika haberi… Simit Sarayı’nın Ziraat Bankası tarafından satın alınacağı iddiaları ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkat çeken açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Küresel Mülteci Forumu’na katılmak üzere gittiği İsviçre’nin Cenevre kentinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamada bulundu. Son günlerde kamuoyunda tartışılan Ziraat Bankası’nın, Simit Sarayı’nı almak için Rekabet Kurumu’na başvurduğu haberleri ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir şeyin şu anda gündemde olmadığını belirtti.

Erdoğan, Simit Sarayı‘nın satın alınması konusu ile ilgili Ziraat Bankası Genel Müdürü ile görüştünü belirterek genel müdürün “Bir ara gündeme geldi ama böyle bir şeyi şu anda düşünmüyoruz” dediğini aktardı. Ziraat Bankası’nın satın almayacağını Ziraat Bankası’nın girişim sermayesi şirketinin Simit Sarayı’nı satın alacağını ifade eden Erdoğan, “O tablo şu anda bu seyirde.” dedi.

 

 

Simit Sarayı’nın Ziraat Bankası tarafından satın alınması ile ilgili kendi görüşünü de açıklayan Erdoğan, “Benim bunu tasvip etmem mümkün değil. Geçmişte kamu bankalarının görev zararı olayları sebebiyle nasıl battığını hatırlayın; bütün kamu bankaları görev zararı adı altında çökertilmişti. Biz geldik, önce kamu bankalarımızın tamamını görev zararlarından kurtardık.” ifadesini kullanarak şunları kaydetti:

“Şu anda Ziraat sadece ulusal değil uluslararası alanda önde gelen bankalardan bir tanesi. Halkbank da Vakıfbank da öyle. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Vakıfbank’ta belli bir oranda hissesi var. Yeni atılan adımla Vakıflar Genel Müdürlüğü bundan sonra hizmet etmede büyük bir imkana sahip olacak. Yatırımlarını vakıf hizmetlerinde daha etkin gerçekleştirecek.”

DORUKTÜRK MERKEZ

Kaynak: Milli Gazete

Bu haber 207 kez okundu.

DORUKTÜRK TRAKYA - 12:09 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.