Süleyman Soylu, seçimlerden 10 gün sonra konuştu!

GÜNCEL - Nisan 9, 2019 12:41 pm A A

Yerel seçimlerden bu yana sessizliğini koruyan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kameralar karşısına geçti. Polis haftasını kutlayan Soylu’nun yerel seçimler ile ilgili herhangi bir değerlendirmede bulunmaması dikkat çekti.

31 Mart seçimleri öncesi neredeyse her gün yaptığı konuşmalarla muhalefeti hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim sonuçlarının sonrasında sessizliğe bürünmüştü. Soylu günler sonra bugün ilk kez kameralar karşısına geçti.

Yerel seçimden bu yana hakkında bazı iddialar olmasına karşın sessiz olan Soylu’nun, seçim sonuçlarına dair bir değerlendirmede bulunmaması dikkat çekti.

Ankara Cebeci Polis Şehitliği’nde Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşun 174’üncü yılı doyayısıyla bir konuşma yapan Soylu, şehitlere hitaben şu ifadeleri kullandı:

İçiniz rahat olsun ki sizlerden gelen kardeşleriniz de yüksek bir sadakatle vatandaşın canını, malını korumak için canla ve başla çalışmaktadırlar. Türk Polis Teşkilatı, sadece ülkemizin değil, dünyanında güvenliğine katkı sağlamaktadır. Kötülüğün ve suçun kendini sürekli geliştirdiği bu zaman diliminde manevi korumanıza ulaşabilmek en büyük arzumuzdur. Sizler şehit, bizler de sizlere şahidiz. O tertemiz üniformanın hakkını verdiğinize, milletin emanetine sahip çıktığınıza, bir yaz gecesi bize ihanet edenlere karşı milleti, bayrağı savunduğunuza şahidiz. Ruhlarınız şad olsun.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 46 kez okundu.

GÜNCEL - 12:41 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.