“SURİYE DE NE İŞİMİZ VAR? SURİYE’DEKİ DURUM BİZE TUZAK!” DİYENLERE!

GÜNCEL - Şubat 17, 2020 12:12 pm A A

Biz PKK ile 36 yıldır boğuşuyoruz ve asimetrik savaşa binlerce kurban verdik ve hala vermeye devam ediyoruz.
Bu süreç için de defalarca sınır ötesi operasyon yaptık hem Irak hem Suriye sınırını defalarca geçtik . O tuzak kurmaya çalışan ABD ve diğer unsurlarla çok kez burun buruna geldik ve çoğunda muadil davranışlarla durumu bu günlere getirdik.
Bize o bölgede kimse karışamaz. Çünkü biz vatanımızı koruyoruz. Onlar petrolü korumaya çalışıyor. Ne ABD ne Rusya Bizimle olan stratejik ilişkilerini ne Suriyeliler için ne Iraklılar için ne de PKK’lı itler için bozmaya kalkmaz.
Bozmaya kalksalardı Kıbrıs davamıza da karışmaya kalkarlardı.
46 yıldır orada Garantörlüğümüze karışmıyorlar ve karışamayacaklar.
Türkiye artık o eskilerin her şeye eyvallah diyen iktidarlarının Türkiye’si değil. Bu gücü sağlayan Türk Milletinin fedakarlığıdır ve sıkıntılara katlanmasıdır. Bu Güç Milletin gücüdür.
Şimdiye kadar, şimdiki ve gelmiş, geçmiş iktidardaki siyasilerin yaptıkları bunca yanlışlarına ve israf derecesindeki maddi ve manevi yanlışlara rağmen!
Türk varlığına kastedenler, Milli Güç unsurlarından Askeri gücü 15 Temmuz 2016 da zayıflatmaya kalktılar, olmadı.
Ekonomik gücümüzü, ambargolarla ezmeye kalktılar direnç gösterdik.
Demoğrafik gücümüz zaten nüfusumuzun %45 genç ve seksen dört milyon gibi Avrupa da ki 6-7 devletin toplamı kadar, Stratejik gücümüzü yazmaya gerek yok, dünyanın tam ortasında en kıymetli toprak ve sulara sahibiz.
Siyasi gücümüzü, çeşitli darbe, muhtıra oyunları ile yıkmaya çalıştılar. Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz sayesinde bu tuzakları aşmasını bildik ve dünyanın şimdilik en iyi ittifaklarına dahiliz. Bu güçler az buz şeyler değil. Artık gücümüzün farkına varalım. Terör örgütü itlerin, kopukların posta koyduğu, batılı ve doğulu emperyalistlerin her fırsatta taciz ve tehdit ettiği, Büyük Türk Birliğini engellemeye çalışanların önümüze set çekmeye devam ettiği, içine kapanık pasif ve korkak bir ülke mi olacağız?
İşte o zaman istikbal ve istiklalimiz tehlikeye düşer. Vesselam…

Temel Atay

Bu haber 84 kez okundu.

GÜNCEL - 12:12 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.