Tarkan Deniz’den muhteşem bir başucu kitabı; Uluslararası Bir Sorun Olarak Deniz Haydutluğu: Somali Örneği

Dünya - Mart 31, 2022 1:19 pm A A

58. Kütüphane Haftası’nın ilk gününde, Tarkan DENİZ’in “Uluslararası Bir Sorun Olarak Deniz Haydutluğu: Somali Örneği” adlı ikinci kitabı yayımlandı.

“Söz Uçar Yazı Kalır” adlı kitabın da yazarı olan Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Tarkan Deniz’in “Uluslararası Bir Sorun Olarak Deniz Haydutluğu: Somali Örneği” adlı kitabı 28 Mart 2022 tarihinde Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık (KDY) tarafından yayımlandı.

Tarkan Deniz’in bu çalışması, 2013’ün Haziran ayında Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans mezuniyeti için uzmanlık projesi olarak nitelik ve içerik açısından yeterli ve başarılı bulunmuştur.

Somali ve Deniz Haydutluğu üzerine akademik bir eser yazmasının ve on yıldan fazla zaman önce dünya gündemini çok ciddi şekilde meşgul eden, uluslararası deniz ticaretini büyük boyutlarda etkileyen küresel bir mesele üzerinde çalışmasının asıl çıkış noktası; yüksek lisans (2011–2013) öğrenimi öncesinde katıldığı 22 Mayıs 2010 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un katılımıyla gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler 1. İstanbul Somali Konferansı ve 1 Haziran 2012 tarihinde katıldığı “Somali’nin Geleceğine Hazırlık: 2015 Hedefleri” temalı Birleşmiş Milletler 2. İstanbul Somali Konferansı ile 9–13 Mayıs 2011 tarihinde katıldığı T.C. Dışişleri Bakanlığı ev sahipliğinde ve Birleşmiş Milletler tarafından gerçekleştirilen BM 4. En Az Gelişmiş Ülkeler (UNLDC–IV) Konferansı oldu.

Dip Not: “Kıymetli Sabih abim merhaba. İkinci kitabı da yaz demiştiniz ve o da dün çıktı” notu ile bizi bilgilendiren ve onurlandıran kıymetli kardeşim, güzel insan Tarkan Deniz beyefendinin “ömür” olarak adlandırdığımız hayat yolculuğunda, daha bir çok nitelikli esere imza atacağına inancım tamdır.
Yolun açık olsun.

DORUKTÜRK MERKEZ – TÜRKİYE – SABİH SAMUR 

Eseri satın alabileceğiniz adres;

https://www.kitapyurdu.com/kitap/uluslararasi-bir-sorun-olarak-deniz-haydutlugu-somali-ornegi-/612664.html 

Bu haber 530 kez okundu.
Dünya - 1:19 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.