TBMM Başkanı Yıldırım: “Enis Berberoğlu tahliye edilmiştir, bu önemlidir”

GÜNCEL - Eylül 24, 2018 10:45 am A A

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e ziyareti öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. Yıldırım, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tahliyesi ile ilgili “Enis Berberoğlu tahliye edilmiştir, bu önemlidir.” dedi.

Açıklama sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldırım, MHP’nin af teklifine ilişkin, “Bütün grupların vereceği teklifler değerlendirilecek, müzakereleri yapılacak ve sonuç tahakkuk edecektir. MHP’nin bir süreden beri bu konuda zaten kamuoyuna mal olmuş beyanı var. Şimdi bunu teklife dönüştürüp, somutlaştırıp TBMM’ye sunacaklar. TBMM’ye sunulan bütün kanun teklifleri nasıl işlem görüyorsa bu da aynı şekilde işlem görecek” dedi.

MECLİS’İN GÜNDEMİNDE ÇOK ÖNEMLİ KONULAR OLACAK!

Yeni dönemin Meclis çalışmalarının 1 Ekim’de başlayacağını anımsatan Yıldırım, yeni dönemde Meclis’in önünde önemli konular olacağını dile getirdi. Yıldırım, “Bütçe 17 Ekim itibariyle Meclis’e sunulacak. Onun görüşmeleri zaten yıl sonuna kadar devam ediyor. Yeni dönemde iç tüzüğün uyarlanması meselesi var. Kısa bir süre önce ben partilere bir çağrı yapmıştım, yeni iç tüzükle ilgili tekliflerinizi TBMM Başkanlığı’na getirirseniz bu teklifler üzerinde bir çalışma yapılabilir demiştim. Şuana kadar bir teklif yok” diye konuştu.

“ENİS BERBEROĞLU TAHLİYE EDİLMİŞTİR, BU ÖNEMLİDİR”

Yıldırım, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tahliyesine ilişkin ise, “Yargıtay bir karar aldı, hukukçular tartışıyor. Ama bir gerçek var, Enis Berberoğlu tahliye edilmiştir, bu önemlidir. Bundan sonraki süreç kendi seyri içinde devam edecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Milli Gazete

Bu haber 157 kez okundu.

GÜNCEL - 10:45 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.