Trump’tan dikkat çeken Venezuela açıklaması

Dünya - Ocak 30, 2019 1:08 pm A A

ABD Başkanı Trump Venezuela hakkında yaptığı açıklamada “Maduro, ABD’nin yaptırımları ve petrol yaptırımları ardından muhalefetle müzakere yapmaya ılımlı yaklaşmaya başladı. Bugün büyük olaylar olacak. ABD vatandaşları Venezuela’ya gitmesin” dedi.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’yu tanımadığını açıklayarak diplomatik kriz yaratan ABD Başkanı Trump, Twitter’dan son durumu değerlendirdi. Trump, “Maduro, ABD’nin yaptırımları ve petrol yaptırımları ardından muhalefetle müzakere yapmaya ılımlı yaklaşmaya başladı” ifadesini kullandı. Trump ayrıca, “Bugün büyük olaylar olacak. ABD vatandaşları Venezuela’ya gitmesin” dedi.

Venezuela’daki tartışma bitmek bilmiyor… ABD Başkanı Donald Trump’ın Venezuela Devlet Başkanı Maduro’yu tanımadığını söyledikten sonra yaşanan gerilimde bugün sıcak bir gelişme yaşandı. Maduro’nun muhalifi Guaido’yu desteklediğini açıkça duyuran Trump bugün çok sık kullandığı Twitter’da bir mesaj yazdı.

Trump, “Maduro, ABD’nin yaptırımları ve petrol gelirlerinin azalmasının sonrasında Venezuela’da muhaliflerle müzakereye hazır. Guaido, Venezuela Yüksek Mahkemesi tarafından hedefte. Bugün devasa gösteriler olması bekleniyor. ABD’liler ikinci bir uyarıya kadar Venezuela’ya gitmemeli” ifadesini kullandı.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 97 kez okundu.

Dünya - 1:08 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.