TÜRK FUTBOLUNDAN 845,7 MİLYON TL

DORUKTÜRK MERKEZ - Mart 2, 2023 9:10 am A A

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ili kapsayan deprem felaketinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’ndan önemli bir adım gelmişti. “Omuz Omuza” yardım kampanyasını başlatan TFF, spor dünyasının önemli isimlerini bağış kampanyasında bir araya getirdi.

TFF’nin düzenlediği Omuz Omuza yardım kampanyasına; Kylian Mbappe, Pep Guardiola, İlkay Gündoğan, Arsene Wenger, Kaka Leite, Jürgen Klopp, Mikel Arteta, Gheorghe Hagi, Alex de Souza gibi önemli isimler de katıldı.

Omuz Omuza yardım kampanyasında canlı yayında depremzedeler için 845,7 Milyon TL toplandı.

DAKİKA DAKİKA KAMPANYA

01.05 ‘OMUZ OMUZA’ KAMPANYASINDA ŞU ANA KADAR 845,7 MILYON TL TOPLANDI.

01:09 Bursa Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Barış Karagöz, depremzedeler için 10 konteyner ve 1 milyon TL bağışladı.

01.05 ‘OMUZ OMUZA’ KAMPANYASINDA ŞU ANA KADAR 841,2 MILYON TL TOPLANDI.

00:55 Arda Turan: “Bir kardeşimiz Galatasaray forması için biriktirdiği 300 lira parayı bağışladı. Ben de ona söz verdim, Barış Alper ve Yunus Akgün’ün formasını göndereceğiz.”

00:49 Erdal Alkış, 3000 Konteyner bağışladı. Erdal Alkış: “100 tane okul projemiz var. Ben bu konuda bir şey söylemek istiyorum. Bu 100 okulun ilk 2 tanesinin ismini Volkan Demirel ve Gökhan Zan’ın adını vermeyi planlamıştık. Onlar, depremin bütün Türkiye halkına atılmasında sembol isim olmuşlardır. Hangi okulu istiyorlarsa, o okula isimlerini vereceğim. 4 büyük kulübümüzün de adını vererek oradaki insanların sempatisini kazanabileceği onların isimlerini vereceğim. Biz bu sene yapacağımız bütün yatırımları depreme ayırdık. 25 milyon euro, o da 500 Milyon TL yapar. Gıdayla alakalı Türkiye’nin en büyük iki lojistik firmasıyla anlaştık, çalışmalarını yapıyoruz. Yıl sonuna kadar 25 milyon euro’luk fasulye, nohut, un, yağ, şekil hiçbir isim, marka olmadan halkımıza dağıtımını yapacağız”

00:46 Angelo Sagal: “Bu organizasyon bana çok mutluluk verdi. Çok büyük bir felaketti. Ailem hepsi oradaydı. Neler yaşadığımızı anlatmak çok zor. Kalbimizi koyarak elimizden geleni yapmak için uğraşacağız.”

00:42 Gaziantep FK Yardımcı Antrenörü Erdal Güneş: “Bizim için izahı zor, anlatması güç bir şeydi. Ailemle yakalandım. Ayakta durmakta zorlandık. Hemen çocuklarımızın yanına gittik. O an dua etmekten başka yapacak bir şey yoktu. O an tam olarak ne olduğunu idrak edememiştik. Sonradan çok büyük bir felaket olduğunu öğrendik. Yaraları sarma zamanı. Futbolun birer paydaşları olarak depremden zarar gören vatandaşlarımıza yardım etmek için çalışıyoruz. Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Toparlanma süremiz biraz zaman alacak. Başka bir Türkiye yok.”

00:37 ‘OMUZ OMUZA’ KAMPANYASINDA ŞU ANA KADAR 631 MILYON TL  TOPLANDI.

00:29 Cengiz Ünder: “Umarım kardeşlerimize en iyi şekilde güzel şeyler yaparız. Sezon sonunda da hep birlikte oraya gideriz inşallah. Çok üzgünüm gerçekten.”

00:28 Çağlar Söyüncü: “Maalesef şu anda işler gereği ülkemizin, vatandaşımızın yanında değiliz ama kalben onlarla birlikteyiz. Tüm ülkemizin başı sağ olsun. Böyle bir felaket kolay bir şey değil ama insanoğlunun yapamayacağı hiçbir şey yok. Özellikle Türk halkının yapamayacağı hiçbir şey yok. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Çocuklarımız için geleceğimiz için kalıcı yatırımlar yapmayı planlıyoruz.”

00:26 Kasımpaşa Kulübü, Antakya’da 100 tane prefabrik ev yapılacağını ve eşyalı bir şekilde depremzedelere teslim edileceğini açıkladı.

00:24 Erden Tümur: Galatasaraylı futbolcular Bafetimbi Gomis ve Juan Mata, 4’er Milyon TL bağışta bulundu.

00:12 Alex De Souza: “Türkiye ne yazık ki çok büyük bir doğal afet yaşadı ve bugün milyonlarca insanın yardıma ihtiyacı var. Biz Türk halkının yaşadığı bu büyük felaketi Brezilya’dan takip ediyoruz. Mümkün olan her şekilde yardımcı olabilmek için hep birlikte buradayız. Bu hassasiyete sahip olan herkesten ricam, bir şekilde yardım etmeleri. Herkese kucak dolusu sevgilerimi yolluyor ve her şeyin daha yavaş yavaş daha iyiye gitmesini diliyorum”

Gheorghe Hagi: “Kaybedecek vakit yok.”

Pep Guardiola: “Türkiye ve Suriye’deki felaketten etkilenen herkes için mesaj göndermek istedik. Oradaki son durumu tam olarak öğrenebilmek için elbette İlkay Gündoğan ile görüştüm. Lütfen yapabileceğiniz her türlü bağışı hemen yapın”

İlkay Gündoğan: “Depremin yaralarını hep birlikte saralım. Haydi Türkiye şimdi destek zamanı.”

Mikel Arteta: “Maalesef Türkiye’deki depremler nedeniyle şoktayız. Bu yüzden şu anda yardıma ihtiyacımız var”

Arsene Wenger: “Türk halkının bu çok zor zamanda yardımınıza ihtiyacı var. Sizi imkanınız varsa yardıma çağırıyoruz.”

Jürgen Klopp: “Kaybedecek hiç vakit yok”

Kaka: “Hep beraber Türkiye için bir araya gelelim”

00:03 Acun Ilıcalı: “Acun Medya olarak, deprem bölgesinde çocuklara hizmet edecek kalıcı bir eğlence merkezi kuruyoruz. Buna Burak Yılmaz, Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü ve Enes Ünal da destek verecek.”

00:00 Hakan Çalhanoğlu: “Yaşamış olduğumuz deprem bizi tarifsiz bir üzüntü içinde bıraktı. Milletimiz müthiş bir dayanışma örneği gösterdi. Bu kampanyada depremzedeler için çok kıymetli. Milli futbolcular olarak biz de ilk günden itibaren seferber olduk. Milli Takım futbolcuları olarak 6 milyon TL bağışta bulunma kararı aldık.”

23:45 Omuz Omuza yardım kampanyasında şu ana kadar 403.5 milyon TL toplandı

23:35 Erce Kardeşler: “Gerçekten çok zorluydu bizim için. Çok ciddi kayıplarımız var. Bir şehre gittiğinizde, o şehri sahiplenmek zorundasınız. Çünkü sizin eviniz orası oluyor. Evinize sahip çıkmak zorundasınız. O gün 3 puan almıştık, Atsu arkadaşımız gol atmıştı, tüm stat çok sevinmiştik. Böyle bir şeyin başımıza geleceğini aklımızdan geçirmezdik. Ne diyeceğimi bilmiyorum. En azından millet olarak tek yumruk olduk. Tek ricam o insanları unutmayalım. Biz şanslıyız. Ailemize kavuştuk. Ama bu kadar şanslı olmayan insanlar var. Onları hiçbir zaman unutmayalım. Bu acı gerçekten kaldırabilecek güçte değil. Kalbimin bir kısmı Hatay’da kaldı.”

23:33 MHK Başkanı Lale Orta: “Hakem camiası olarak 1 milyon 612 Bin TL topladık. Bunu bağışlamak istiyoruz”

23:29 Sam Adekugbe: “Neler hissettiğimi anlatmak çok zor. Ailem diyebileceğim, arkadaşlarımı, dostlarımı kaybettim. Ama ilk andan beri tek vücut olan bir millet var. Bize çok destek oldular. TFF’ye, tüm futbol camiasına teşekkür ederim. Kim ne kadar yardımcı olabiliyorsa, elinden geleni yapmaya çalışıyor. Türkiye çok güçlü, birlikte daha güçlü olacağımıza inanıyorum”

23:23 Ekrem Ekşioğlu: “Sevdiğimiz, tanıdığımız birçok hayatını kaybetti. Ben de kendi mucizemi yaşıyorum. 7 katlı bir binadaydım ve bina çöktü. Bugün burada olmam bana mucize gibi geliyor. Kendi yaşadıklarımı ve arkadaşlarımın yaşadıklarını hayatım boyunca unutamayacağım. Biz 7 katlı, çöken bir binadan sağ çıktık. Burada olabilmem gerçekten mucize. Yaşadıklarımızı unutamayacağım. Ribeiro, evinden Erce Kardeşler’in üzerine atlayarak kurtulmuş. Burak kardeşimle beraber. İnanılmaz hikayeler… Olayın olduğu sabah Volkan hocamız ve eşinin insan üstü çabalarıyla sesimizi duyurmaya çalıştık. Böyle bir felaketi dünyada hiç kimsenin yaşamamasını temenni ediyorum.”

23:20 Dursun Özbek: “Gönderdiğimiz 500 konteynerden haricen, 250 kalıcı konut daha yapacağız. Bunun Galatasaray’a maliyeti 500 milyon TL. Ben bu taahhütün altına taraftarlarıma güvenerek girdim. Galatasaray taraftarları olarak kampanyaya daha büyük destek versinler”

23:13 PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi: “Kalbimiz sizinle birlikte. Bütün kalbimizle acınızı paylaşıyoruz. Bugün Ali Koç’la da durumu görüştüm, sizinle birlikte olmak bizim görevimiz. Elimizden gelen maksimum yardım yapmaya devam ediyoruz.”

PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi; Digitürk olarak 20 milyon TL, PSG olarak 1 milyon euro, ECA olarak 500 bin euro yardımda bulunduklarını açıkladı.

23:04 Ahmet Nur Çebi: “Çocuklar hep gülsün diye başladık. Milli Eğitim Bakanı’yla yaptığımız görüşmede 6 tane okul Beşiktaş camiası olarak taahhüt ediyoruz.”

22:58 Ali Koç: “Fenerbahçe ailesi olarak, 1000 konteyner bağışlamak üzere para topladık. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, 100 Milyon TL’yi taahhüt ediyoruz. Ama yeni başladık. 4-5 gündür çalışıyoruz. Belki Haziran’a kadar bu çok artar”

22: 52 Kuşadasıspor Başkanı Alim Emiroğlu, 1 Milyon TL bağışta bulunduklarını açıkladı. Emiroğlu ayrıca iç saha maçlarında gelirlerini bağışladıklarını söyledi.

22:47 Vincenzo Montella: “Futbolun bu gibi durumlarda ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Ben biraz uzakta yaşadım bu depremi. Bütün Türk halkı gibi ben de aynı acıyı hissediyorum. Bu gibi trajedilerde en önemli şey yardımların bir an önce ulaşması. İnsanların hemen yardıma koşması. Ekonomik açıdan da duygusal açıdan da çok önemli”

22:45 Andrea Pirlo: “Aranızda bulunmak çok güzel bir şey. Maalesef bu korkunç bir trajedi oldu. Biz kendi aramızda bir şeyler yapmaya çalıştık ve bağışlar topladık. Türk milleti ne kadar güçlü olduğunu gösterdi. Elimizden geldiği kadar destek vereceğiz.”

22:40 Jorge Jesus: “Bu bağışlar çok önemli. Kalanların hayatlarına devam etmeleri için çok önemli. Ben de inanıyorum ki, insanlar bu yardımları devam ettirecekler. Bugün gösteriyor ki, büyük bir yardım olacak. Burada olmaktan da mutluyum duyuyorum. Az olsa yardımımız olsun, yüreklerine dokunalım istiyoruz. Umuyorum ki bunu yapacağız, acılarını azaltacağız. Çok insan hayatını kaybetti. Ama artık geleceği ve ne yapacağımızı düşünmemiz lazım. Türk insanını, büyük dayanışma ve birlik içinde gördüm. Bunun için tebrik ediyorum. Kayıpları geri getiremeyiz ama gelecek için çok iyi şeyler yapabiliriz.Türk insanının şu anda paylaştığı duyguları ben de paylaşıyorum. Gerçekten bu trajedi, asrın felaketi. Büyük Türk Milleti’nin ayağa kalktığını gördüm. Birlik olmaları çok güzeldi.”

22:34 Hamit Altıntop: “Futbolda her zaman takım olmaktan bahsederiz, şimdi takım olma zamanı. Yaralarımızı sarma zamanı, onun için bu çok iyi bir fırsat. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor.”

22: 33 Abdullah Avcı: “Sporun ve futbolun iyileştirme ve birleştirme gücünü en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Okul harçlığını veren o kadar çok çocuğumuz var ki insan duygulanıyor.”

22:28 Mustafa Denizli: “Futboldan para kazanmaya başladığım günden itibaren bende bir duygu oluşmuştu ve bunu hep yerine getirmiştim. Geriye dönüp baktığımızda bu ülkede evinde her gün felaketler olan insanlar var. Ben ve çocuklarım onlara yardım etmeyi hiç ihmal etmedik. Yardım için illa büyük bir felaket gelmesini beklememek lazım. Beni arayan 50’den fazla kişinin 40 tanesi çocuktu. Kumbaralarında biriktirdiklerini bağışlıyorlar”

22:13 1907 Fenerbahçe Derneği 5 Milyon TL’lik bağışta bulundu. Acun Ilıcalı, bu rakamı kendisinin 10 Milyon TL’ye yuvarladığını söyledi.

Kaynak : Cumhuriyet

Bu haber 218 kez okundu.
DORUKTÜRK MERKEZ - 9:10 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.