“1 can 1 fidan”

DORUKTÜRK EGE - Mart 12, 2021 12:14 pm A A

Fethiye Belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla 14 adet günlük ağacı dikildi.

Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Durmuş Sazcı, CHP Fethiye Kadın Kolları Başkanı Gülümser Oymak ve kadın kolları üyelerinin katıldığı ağaç dikiminde 14 ağacın dikimi yapıldı.

“1 can 1 fidan”
CHP Fethiye Kadın Kolları Başkanı Gülümser Oymak, “CHP Kadın Kolları olarak 8 Mart emekçi kadınlarımızı anma programımızı kapsamında “1 can 1 fidan” isimli proje çalışmamızı gerçekleştirdik. Erkek şiddeti görmüş, öldürülmüş canlarımızı anmak adına, fidanlarımızı bugün dikmek istiyoruz. Biz kadınlar bugün ve her gün haklarımızı korumak yükseltmek, özgür ve eşit gelecek için mücadelemize devam edeceğiz. Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü” dedi.

“Ağaçlandırmaya devam ediyoruz”
Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Durmuş Sazcı ise, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz ve CHP Kadın Kolları olarak 14 adet günlük ağacımızı yeşil alanımıza diktik. Burada “1 can 1 fidan” kampanyasına destek verdik. Fethiye’mizi endemik bitkimiz günlük fidanlarıyla ağaçlandırmaya devam ediyoruz. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DORUKTÜRK MERKEZ (EGE), ÇAĞLAR ERSOY, FETHİYE

Bu haber 621 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 12:14 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.