ALİYEV’İN KIZLARI BORDUMDA MANDARİN ORİENTAL’A ORTAK OLDU

Bodrum - Şubat 26, 2023 7:03 am A A

ALİYEV’İN KIZLARI BORDUMDA MANDARİN ORİENTAL’A ORTAK OLDU

Gazete Oksijen’in haberine göre, Azerbaycanda bulunan Pasha Holding, Türkiye’nin ünlü tatil beldesi Bodrum’daki yatırımlarını hızlandırdı. Yalıkavak sahilindeki Allium Bodrum Resort&SPA’nın sahibi olan Pasha, Bodrum’un en nitelikli tesislerinden Mandarin Oriental’in de yüzde 50’sini satın aldı.

Mandarin Oriental Bodrum, ASTAŞ Holding’in sahibi Vedat Aşcı tarafından Göltürkbükü Cennet Koyu’nda kurulmuştu. 600 dönüm arazi üzerinde otel ile birlikte 196 villanın bulunduğu projeye yaklaşık 650 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Ünlü İtalyan mimar Antonio Citterio tarafından tasarlanan projedeki villalar, varlıklı yerli ve yabancıların büyük ilgisini çekmiş, kısa sürede satılmıştı. Mandarin Oriental Bodrum’un 600 dönümlük arazisinde 196 villa bulunmaktadır.

Otelde 109 konaklama ünitesi bulunuyor. Tesiste 72 metrekarelik deniz manzaralı odalardan, 640 metrekarelik presidential villaya kadar son derece lüks konaklama seçenekleri bulmak mümkün. Otel ve villaların yer aldığı kompleks yaklaşık 2 kilometrelik sahil şeridine sahip. Otelin konumlandığı burnun her iki yanında tesise özel iki koy bulunuyor.

VİLLA VE REZİDANS ALDILAR
Öte yandan, Aliyev Ailesi Mandarin Otel’i almadan önce, kompleksten villalar satın aldı. Kaynaklar, piyasa fiyatı 6-7 milyon euro arasında değişen 6 ila 9 villanın Aliyev ailesi veya yakınları tarafından satın alındığını belirtti. Yine iki veya üç rezidans daire daha satın aldıkları da söylentiler arasında.

DORUKTÜRK EGE – Mehmet Emin IŞIK

Bu haber 96 kez okundu.
Bodrum - 7:03 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.