ARAS’tan Basın Açıklaması

DORUKTÜRK TRAKYA - Haziran 22, 2020 7:08 am A A

Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Ali Aras Sosyal Medya hesabından Basın Açıklamasında bulundu.

BASIN AÇIKLAMASI

Sosyal medya platformu Twitter’da AK BELEDİYECİLİK DÖNEMİNDE *YAPILMAMIŞ* olmasına rağmen #ErbakanHeykeliniKaldırın başlık etiketi ile yazılanlara dair açıklamamız

Yazılanlarda bahsi geçen eski Başbakanlarımızdan merhum Necmettin Erbakan’ın büstü 2018 yılında dönemin CHP’li Belediye Başkanı Sayın İrfan Mandalı tarafından ilçemizde bulunan bir parka konulmuştur. Aynı dönemde eş zamanlı olarak, siyasi parti liderliği yapmış Bülent Ecevit, Süleyman Demirel ve Alparslan Türkeş’in büstleri de ilçemizdeki muhtelif parklara konulmuştur.

Önceki dönem belediye başkanı Sayın İrfan Mandalı döneminde yapılan söz konusu büstlerin bugün Cumhur İttifakı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin döneminde yapılmış gibi lanse edilmesi niyetin iyi olmadığının delilidir. Söz konusu paylaşımlar, AK Parti tarafından açıklanan “Sosyal Medya Etik Kuralları” arasında yer alan “Teyide muhtaç bilgilerin gerçekliğinden emin olunmadan paylaşılmaması, bilgilerin doğruluğu için meselenin muhataplarının, resmi kurum ve kuruluşların açıklamalarının takip edilmesi, manipülasyon ve yalana prim verilmemesi” kuralının ne derece önemli olduğunu da bir kez daha gözler önünde sermektedir.

Kapaklı Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çetin’in ve mensup olmaktan gurur duyduğu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğindeki siyasi hareketimizin heykel siyasetine bakış açısı ise kamuoyunca bilinmektedir.
Heykel siyasetinin Türkiye’de ki temsilcisi olan CHP’nin ittifak ortağı Saadet Partisi ile rahmetli Erbakan hocamızın kemiklerini sızlatırcasına kamunun imkanlarını kullanmak suretiyle heykeller üzerinden jestleşmeleri ise kamuoyunun vicdanınca takdir görecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Bu haber 205 kez okundu.

DORUKTÜRK TRAKYA - 7:08 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.