Trafik Cezaları siliniyor. Son başvuru tarihi…

DORUKTÜRK MERKEZ - Mart 23, 2023 9:19 am A A

Yapılandırma yasası trafik cezalarını da kapsıyor. Trafik cezalarında peşin ödemeyi tercih edenlere hem ana parada hem enflasyon farkında indirim yapılacak, faizin tamamı silinecek.

1- Trafik cezalarında yapılandırma fırsatı başlıyor. Yapılandırılan trafik cezalarında peşin ödemeyi tercih edenlere hem ana parada hem enflasyon farkında indirim yapılacak. 4 bin 538 TL’lik borç bin 871 liraya inecek.

2- Yapılandırma yasası pek çok insanı ilgilendiriyor. Yasa ile bazı borçlar tamamen silinecek. Bazıları da yapılandırmayla önemli oranda düşecek.

3- 31 Mayıs’a kadar yapılandırmaya başvuranların borcundaki gecikme faizi silinip bunun yerine Yİ-ÜFE hesaplanacak. Peşin ödemeyi seçenler Yİ-ÜFE tutarının da yüzde 90’ını ödemeyecek. 48 aya varan taksit imkanından yararlanılması halinde ise ana para ve Yİ-ÜFE’den oluşan borca belirlenen katsayı eklenecek.

4- Yasa, trafik cezaları da dahil idari para cezalarında peşin ödemelerde ikinci bir indirim imkanı daha sunuyor. Eğer borç 30 Haziran’a kadar peşin ödenirse, para cezasının aslından da yüzde 25 indirim yapılıyor.

5- HANGİ ALACAKLAR SİLİNİYOR?Ayrıca bu yapılandırma düzenlemesinde öncekilerden farklı bir olanak da sağlandı.

6- Vergi, trafik cezası, öğrenim kredisi gibi alacaklardan vadesi 31 Aralık 2022’den önce olduğu halde 1 Ocak itibarıyla ödenmemiş ve tüm tahsil daireleri itibarıyla asli ve feri toplamı 2 bin lira ve altında bulunanların tahsilinden vazgeçilecek. Bunun için başvuru gerekmeyecek.

#YapılandırmaYasası

DORUKTÜRK MERKEZ – RECEP BOZKURT 

Bu haber 214 kez okundu.
DORUKTÜRK MERKEZ - 9:19 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.