Bakanlarla görüşemeyen AK Parti’li vekillere çözüm bulundu

Gündem - Aralık 4, 2018 7:17 am A A

Yeni sistemde Bakanlar, grup toplantıları dışında Meclis’e gelmiyor. AK Parti’li milletvekillerinin bakanlarla görüşememe şikayetlerine çözüm bulundu.

 

24 Haziran seçimlerinin ardından değişen hükümet sistemi ile birlikte bakanlar, grup toplantıları dışında Meclis’e gelmiyor. AK Parti’li milletvekillerinin bakanlarla görüşememe şikayetlerine genel merkez ‘anlat derdini bakan yardımcısına’ çözümü buldu.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun “Anlat derdini bakan yardımcısına” başlıklı haberine göre, 31 Mart yerel seçimlerinin yaklaşması ile seçim bölgelerine ilişkin talepler arttı ve bu durum milletvekilleri ile AK Parti’nin öncelikli gündem maddesi haline geldi.

Ancak sorunları bakanlara iletmeye çalışan AK Parti milletvekilleri bakanlarla irtibata geçmekte sıkıntı yaşıyor. Eski sistemden farklı olarak grup toplantıları dışında neredeyse Meclis’e gelmedikleri için bakanlara ulaşamayan milletvekilleri de, genel merkezden bu soruna çözüm getirilmesini istedi.

 

AK Parti yönetiminde gündeme gelen bu duruma çözüm için, milletvekilleri ile kabine arasında koordinasyonu sağlaması için her bakanlıktan bir bakan yardımcısı görevlendirildi. Bu yardımcılar periyodik olarak milletvekilleriyle bir araya gelecek.

 

Kaynak MilliGazete

Bu haber 92 kez okundu.

Gündem - 7:17 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.