Başkan Karaca, “Atatürk’ün Dünya Çocuklarına Armağanıdır”

Fethiye - Nisan 21, 2023 2:37 pm A A

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. “Ulu önder Atatürk’ün Türk ulusu için çok büyük önem taşıyan 23 Nisan gününü özellikle çocuklara armağan ettiğini” vurgulayan Alim Karaca, “Kurtuluş Savaşı ile bu topraklarda başlayan bağımsızlık mücadelesi, 23 Nisan 1920’de ilk Meclisimizin kurulmasıyla yerini demokrasi ve ulusal egemenliğe bırakmıştır.

23 Nisan tarihi, Türk ulusunun gücünü, iradesini ve birlik beraberliğini göstermesi bakımından büyük bir öneme sahiptir. Ulu önderimiz Atatürk, Türk ulusu için böylesine önem taşıyan özel bir tarihi çocuklara armağan ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm dünya çocuklarının kutlamasını sağlamıştır” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan, modern Türkiye’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir” diyen Başkan Alim Karaca mesajını şöyle tamamladı:  “Bugün 23 Nisan 1920’nin 103. yıl dönümünü kutluyoruz. Bugün cumhuriyetimizin bu topraklara bir güneş gibi doğduğu, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramı kutlamanın onurunu ve gururunu taşıyoruz.

Büyük önder Atatürk 103 yıldır egemenliğin kahraman ulusumuzun ellerinde olduğu bu topraklarda siz çocuklara ve gençlere her zaman çok büyük değer verdi. Atatürk’ün ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz’ sözü, O’nun sizlere güveninin tam olduğunun ifadesidir.

Çocuklar; gelecekte, çağdaş bireyler olarak Türkiye’nin yönetiminde sizler söz sahibi olacaksınız. Daha çok çalışacak, daha çok üretecek, daha adil ve eşit bir Türkiye için elinizden geleni yapacaksınız. Buna, benim inancım ve güvenim sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 103. yılının dünya çocuklarına, ülkemize ve Fethiyeli evlatlarımıza kutlu olmasını diliyor, daha nice 23 Nisan’ları birlik ve beraberlik içinde kutlamayı diliyorum. Ulu önder Atatürk başta olmak üzere, kurucu Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçen tüm büyüklerimizi minnetle ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

DORUKTÜRK EGE – FETHİYE

Bu haber 179 kez okundu.
Fethiye - 2:37 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.