ÇİN’DEN FETHİYE’YE TİCARİ İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

ÇALIŞAN TÜRKİYE - Mart 28, 2023 12:39 pm A A

Fethiye Belediye Meclisi’nin geçen Kasım ayında gerçekleştirilen olağan toplantısında dostluk ve işbirliği imzalanması kararlaştırılan Çin’in Qingdao West Coast New Area Bölge Belediye Başkanlığı, Fethiyeli işadamlarını Çin’i ziyaret etmeleri ve iki bölge arasında ticari ilişkileri geliştirme çağrısında bulundu.

Qingdao West Coast New Area Bölge Belediye Başkanlığı’ndan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya gönderilen mesajda Türk işadamları ticari ilişkiler kurmak üzere Çin’e davet edildi.

Çin’den gönderilen mesajda özetle; “Fethiye ile Çin’in Qingdao West Coast New Area Bölgesi arasında ekonomik alanlarda ikili işbirliğini teşvik etmek istiyoruz. Bunun için sizlere bölgemizdeki bazı önemli işletmeleri tavsiye etmek isteriz. Söz konusu şirketlerle ticari ilişki kurmak isteyen Türk işadamları için yardımcı olmaya hazırız.

Aynı şekilde, sizler de Çin ile ticaret yapmak isteyen bölgenizdeki şirketlerin bilgilerini bizimle paylaşırsanız, iki şehir arasındaki ticari ilişkileri güçlendirebiliriz.” denilerek, Fethiye ile ticaret ve işbirliğine hazır olan şirketlerin bir listesi sunuldu.

Fethiye ile ticaret yapmak isteyen Çin firmaları arasında okyanus ürünleri üreten ve işleyen firmalar, deniz tabanlı sağlık ürünleri ve deniz kozmetikleri üreticileri, açık deniz balıkçılığı,  liman lojistiği, deniz ürünleri işleme, otel ikram hizmeti ve eğlence turizmi yapan şirketler, deniz ürünleri ve kırmızı et üreticileri, kauçuk üreticileri, başta mısır üretimi olmak üzere, tarımsal üretimde kullanılan çeşitli modern teçhizat üreticileri, zirai üretimde ve bahçelerde, seralarda kullanılan çeşitli alet edevat üreticileri bulunuyor.

Çinli şirketler ile ticari ilişki kurmak isteyen bölge firmaları Fethiye Belediye Başkanlığı ya da Fethiye Ticaret Odası üzerinden temas sağlayabiliyorlar.

DORUKTÜRK EGE  – FETHİYE
SABİH SAMUR 

 

Bu haber 202 kez okundu.
ÇALIŞAN TÜRKİYE - 12:39 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.