Binali Yıldırım: “Beka tartışması yerelde gündem olmamalı”

GÜNCEL - Mart 12, 2019 8:12 am A A

AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, “Bu beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması lazım. İstanbul’u ve İstanbulluların problemlerini tartışmamız gerekir. Benim gönlüm razı değil buna” dedi.

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkilileri ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından 31 Mart seçimini “Türkiye’nin bekası” ile ilişkilendirmesine dair değerlendirmede bulundu.

Yıldırım, “Bu beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması lazım. İstanbul’u ve İstanbulluların problemlerini tartışmamız gerekir. Benim gönlüm razı değil buna” dedi.

Hükümete yakın Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk’ün köşesine taşıdığı Binali Yıldırım’ın açıklamalarının alakalı bölümü şu şekilde:

“Başından beri ittifaklar arası tartışmalar, seçimi yerelden genele çekiyor. Bunu doğru bulmuyorum. Bu yüzden ısrarla İstanbul’da yerelde kalmaya özen gösteriyorum. Biz devlet başkanı seçmiyoruz, şehri yönetecek kişiyi seçiyoruz. İstanbul’da genel siyasetin, kutuplaşma siyasetinin gölgesinde kalırsak yazık olur, İstanbul adına üzülürüm. Böyle olmaması için de azami gayret gösteriyorum.

Beka dediğimiz şey bayrak, toprak, millet, devlettir. Bu kavramlar, üzerinde tartışma yapılacak şeyler değil.

İttifakların oluşma şekli bu tartışmayı gündeme getiriyor. Terörle yan yana gözüken bir partinin, bir ittifakla işbirliği yapması ister istemez bu tartışmayı gündemde tutuyor.

Bu beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması lazım. İstanbul’u ve İstanbulluların sorunlarını tartışmamız gerekir. Benim gönlüm razı değil buna.”

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 88 kez okundu.

GÜNCEL - 8:12 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.