Buca’da Fuhuş İsyanı!

DORUKTÜRK EGE - Eylül 17, 2018 7:13 am A A

İzmir’in Buca ilçesi, Yıldız Mahallesi’nin sakinleri, bazı 1+1 dairelerde fuhuş yapıldığı nedeniyle eylem yaptı. Mahalle sakinleri “balkonlarımıza çıkamaz, camlarımızı kapılarımızı açamaz hale geldik” diyerek tepki gösterdi.

İzmir’in Buca ilçesine bağlı Yıldız Mahallesi’nin sakinleri, bazı 1+1 dairelerde fuhuş yapıldığını ileri sürdü. Fuhuş pazarlığının sokak ortasında yapıldığı iddiasında bulunan mahalleli, belirledikleri binanın önünde bir araya geldi.

Mahallede yaşayan vatandaşlar, özellikle küçük çocukların korunması için yetkililerden yardım istedi. Sokakta fuhuşa aracılık ettiğini öne sürdükleri kişilerin kendilerine ve polise saldırdıklarını dile getiren mahalleli, denetim yapılmasını talep etti. Mahalle sakinleri adına konuşan Ümit Bozbay, “Ailelerimizin, çocuklarımızın güvende olmasını istiyoruz. Ne yazık ki çevremizde 1+1 dairelerin pansiyon haline getirilip günlük kiraya verilmeye başlamasıyla mahallemizin huzuru kaçtı. Bu dairelerde çıplak balkona çıkan kızlı erkekli kişiler yüzünden, balkonlarımıza çıkamaz olduk. Camlarımızı kapılarımızı açamaz hale geldik. Çocuklarımız sokakta oyun oynayamaz hale geldi. Durum her geçen daha da kötüye gitmektedir. Araçlarla yabancı uyruklu kadınlar da bu dairelere getirilmeye başlandı. Burayı kiraya veren kişiler bize ve polislerimize saldırma cesareti göstermeye başladılar. Mahalle sakinleri olarak bu dairelerin sahiplerinin belirlenmesini ve dairelerin denetim altına alınmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: Milli Gazete

 

 

Bu haber 146 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 7:13 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.