Cumhurbaşkanı Erdoğan: Organize suçun bazı eylemlerini tespit etmiş bulunuyoruz

GÜNCEL - Nisan 8, 2019 8:56 am A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Rusya’ya gitmeden önce Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını cevapladı.

Erdoğan yerel seçime dair “Bazı yerlerde usulsüzlük olduğu ifade ediliyor, bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusuna “Usulsüzlükler bazı yerlerde değil, neredeyse bütünü usulsüz. O yüzden böyle bir yola başvuruluyor. Bunun seçim süreci bitti, şimdi yargı sürecidir. Yargı sürecinde bu işin patronajı YSK’da” diye cevap verdi.

Bazı örgütlü suçların işlendiğini gördüklerini belirten Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Biz bu belgelerle, bilgilerle, hatta TV tespitleri, kamera tespitleriyle nerede, nasıl, ne gibi yolsuzluklar yapılmış, bunları göstermek suretiyle bu adımı atacağız. Ortada 330 bin civarında geçersiz oy var. Sayımı yapılamazsa yapılacak başka şeyler var. Türkiye’de Yalova’da, Ağrı’da benzer olaylar yaşandı önceki seçimlerde.

“Bu kadar az bir farkla seçimin kazanılması halkı rahatlatmaz. 13-14 bin oy farkla seçimi kazandım havasına kimsenin hakkı yoktur. Gönüllerin huzur bulabilmesi için yasal olarak itiraz edilmesi gereken merciler bellidir. Bunlar bittikten sonra çıkan neticeye de başımız gözümüz üstüne deriz. Savcılıklara başvurular var, o boyutu ayrı. YSK’ya gidişimiz sandıktaki örgütlü müdahaleye yöneliktir.”

Erdoğan bir diğer gazetecinin sorusu üstüne İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu eleştirdi ve “1948’den beri yaptıkları her şey yasa dışıdır” dedi.

Kaynak BBC

Bu haber 71 kez okundu.

GÜNCEL - 8:56 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.