Daha güzel bütçelere, daha güzel kişi başına düşen milli gelire kavuşmak umudu ile…

Yeşim Udum - Ekim 23, 2018 2:27 pm A A

Soğuk sulu karın yağdığı, buğulu puslu Ankara Perşembesinden selamlarAnkara’da olmanın en güzel yanı her an siyasi bir kimlikle konferans yada sohbet edebilme imkanı bulabilmek…Dün akşam Server Vakfı Çarşamba Gecesi sohbetine katıldım.Vakfın  bu haftaki konuğu Sn. Mustafa ELİTAŞ idi.
Ak parti Türkiye Büyük Millet Meclis  Grup Başkan Vekili aynı zaman da yeminli mali müşavir olan Sayın Elitaş 2018  yılı mali bütçesi   üzerine çok güzel bir sohbet gerçekleştirdi.
Sohbetden aklımda kalan  bilgileri, söylemleri sizlerle paylaşmak istiyorum.
Türkiye Cumhuriyetinin  bütçesi  yeni  yıla girmeden 75 gün öncesin de hazırlanıp T.B.M.M sine  sunulmak zorunda olduğunuTBMM de 216  kurumun bütçesi  (Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar, Üniversiteler, YÖK vb)  hazırlanarak  Maliye  Bakanlığına  gönderildiğini,
hazırlanan bütçenin  hükümete ki siyasi parti tarafından anlatılıpana muhalefet ve diğer partiler tarafından kürsüde  tarafsız eleştiriler tartışmalar yapılarak oylamaya sunulduğunu dün akşam ki toplantıda
daha net öğrendim.

“Bütce ekonomiyi idare eden siyaset kurumunun yükümlülüğündedir. Bütçenin yapılmasının bir merasimi vardır.
Hükümetin bütceyi onaylatması güvenoyu alması demektir.” diye sözünü tamamlayan Elitaş’ın detaylı güzel anlatımları ile rakamsal verileri ileçok güzel bir sohbet gercekleştirdik tekrar teşekkürler.
Daha güzel bütçelere,daha güzel kişi başına düşen milli gelire kavuşmak umudu ile
herkese ve herkesime selamlar.
Yeşim UDUM, ANKARA


Bu haber 87 kez okundu.

Yeşim Udum - 2:27 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.